nej-clanky-2016
I v letošním roce pro vás mám spoustu nápadů na nové články, ale říkala jsem si, že než se do toho pustíme, možná by nebylo od věci podívat se, jaké články byly vaše nejoblíbenější v minulém roce. Jednak by byla škoda, aby zapadly, když byly tak populární. A kdyby někdo třeba přišel sem na blog nově, může se podívat, co nejzajímavějšího tady bylo publikováno. A v neposlední řadě je tenhle pohled zpět užitečný i pro mě, protože díky tomu, že jsem se podívala, jaké články měly největší návštěvnost, čtenost a nejvíc komentářů, si mohu více ujasnit, o čem psát dále. A musím přiznat, že jsem hrozná ve sledování jakýchkoli čísel a statistik, takže tenhle přehled je i pro mě hodně zajímavý a úplně nový :-). Tak pojďme na to – pěkně od posledního místa:

10.
Nejlepší práce studentů
Toto byl první článek, kde jsem publikovala úspěšné návrhy mých absolventů z kurzu designu. Nevím, proč mě to dřív nenapadlo :-). Zvlášť když vidím, že se tento článek propracoval do první desítky v návštěvnosti. Takže určitě se můžete těšit na více podobných článků v roce 2017.

9.
Dá se uživit jako designér?
Že se tento článek dostal do první desítky mě potěšilo. Protože tohle téma je hodně důležité a možná bychom o něm měli mluvit více do hloubky.

8.
5 online nástrojů na tvorbu interiéru zdarma
Pokud si chcete sami zkusit navrhnout svůj dům či byt, existuje pro vás spousta zajímavých aplikací nebo webových stránek. A já mám už několik dalších tipů na nové a užitečné aplikace nebo nástroje, takže se na ně můžete v dohledné době těšit tady na blogu.

7.
10 knih o interiérech, které musíte mít
Knížek o zařizování interiérů, které by stály za to,  u nás na trhu moc není, a tak jsem ráda, že jsem tímto článkem mohla přispět k tomu, že jste snad našli tu „pravou“, kterou stojí za to si pořídit.

6.
7 zahraničních e-shopů, které zasílají do ČR
Určitě je takových e-shopů spousta, ale v tomhle článku jsem vám představila své oblíbené a prověřené. Je vidět, že vzhledem k popularitě tohoto článku zřejmě není nabídka na našem trhu tak úplně ideální a pořád v zahraničí vidíme kousky, které u nás prostě chybí.

5.
5 časopisů o bydlení, které stojí za to číst
K přehledu časopisů v tomto článku bych ještě nově doplnila časopis Dům & zahrada, který jsem dostala někde na veletrhu a zjistila, že je plný zajímavých rozhovorů, pohledů nejen na interiéry ale hlavně architekturu včetně informací, co je podle architektů špatně apod. Velmi užitečné.

A následující vítězné články jsou všechny o barvách!

4.
Trendy v barvách 2016
Rok 2016 byl o kombinaci růžové a modré (která se podle mě příliš neujala) a o zlatavé okrové.

3.
Barva roku 2017 – Denim Drift
A i letošní barva – a jak je vidět i trendy vůbec –  vás opravdu, soudě podle návštěvnosti, zajímají. Určitě se na trendy (nejen) v barvách zaměřím i letos.

2.
Výběr neutrálních barev snadno a rychle
Ne každá neutrální barva se hodí úplně všude…

1. Absolutní vítěz
Taupe: přírodní barva v interiéru
Tahle barva s neobvyklým názvem se stala trochu překvapivě absolutním vítězem.

Mým hlavním zájmem je psát články pro odbornou veřejnost. Ale tyhle poslední články o barvách mají největší návštěvnost proto, že jsou to témata, která zajímají i veřejnost laickou. Lidi, kteří si sami zařizují své bydlení a tápají.  Odpovídají tomu i komentáře pod články, kde se lidé ptají na další informace a konkrétní rady s jejich interiérem. A také emaily, které mi většinou se žádostí od radu v souvislosti s těmito články přišly.

A tak jsem si právě uvědomila, že výsledek tohoto mého malého statistického přehledu je vlastně skvělá zpráva pro VÁS – interiérové designéry. Je jasně vidět, že největší oříšek je pro lidi sladění barev. Co kdybyste se proto třeba specializovali jen na barevné poradenství a nebo tuto službu samostatně zařadili do svého portfolia služeb? Při správné propagaci by o to byl určitě zájem! Co myslíte?

A nebo co psát podobné články s radami jak sladit barvy na váš vlastní blog? Jistě by díky tomu stoupla návštěvnost vašeho webu :-). Jen poslední dva články měly dohromady přes 5800 návštěv. Jak by se vám líbila taková návštěvnost na vašem webu? Já pro propagaci nedělám nic zvláštního, vše je zásluhou Googlu a toho, že lidé daná témata hledají. Inspirujte se! :-)

Který článek vás osobně nejvíc zaujal minulý rok? A pokud máte vlastní blog, jaký byl nejoblíbenější článek u vás? Napište mi do komentářů!