V květnu studenti našeho kurzu interiérového designu odevzdávali své závěrečné projekty a práce 5 z nich bych vám chtěla představit v tomto článku.
První velmi povedenou prací je projekt proměny ložnice, jehož autorkou je Libuša Beniaková. Mladí manželé potřebovali vylepšit stávající řešení tak, aby bylo místo i na postýlku pro očekávané miminko a také aby zůstal prostor pro stůl pro příležitostnou práci. Největším oříškem bylo, že v místnosti už byla vestavěná skříň a jak můžete vidět na fotce interiéru „před“, postel díky tomu už zasahovala do prostoru dveří a ani nebylo příliš místa mezi postelí a skříní na pohodlný pohyb. V bytě je naštěstí dost jiných úložných prostor, a tak Libuša navrhla tuto vestavěnou skříň ostranit, díky čemuž se uvolnil dostatek prostoru jak na pohodlné umístění postele, tak na postýlku i pracovní stůl. Novou menší skříň umístila vlevo od okna, kde nijak nepřekáží. Původní chladnou modrou barvu proteplila žlutou a zlatavými dolpňky.
Další úspěšnou absolventkou je Michaela Weignerová. Na jejím projektu obývacího pokoje se mi líbí vyřešení prostoru pro dětské hry – jistě to znáte, děti nechtějí být sami v pokojíčku, chtějí být blízko rodičům a své hračky do obývacího pokoje stejně stále nosí. V tomto návrhu je tedy pro ně přímo vytvořená zóna se stolkem, židličkami a spoustou úložných prostor na hračky (položky 3, 4 a 5 v půdorysu). Majitelé jsou sportovci a nadšení cysklisté a proto jim Michaela do interiéru zakomponovala prvky jako tapetu s motivem řetězu a originální „cyklo“ hodiny. A líbí se mi také propojení prostoru pro TV s pracovním místem a počítačem – díky desce na míru působí prostor jednotně. Není vždy nutné pořizovat obligátní TV stěnu…
Velkou výzvu představovalo řešení malinkého dívčího pokoje, kterého se ujala Lenka Kostolňáková. Atypický prostor ve štítu domu musel pojmout vše, co taková mladá dáma potřebuje. Výsledné řešení je vynikající – pod jednou zkosenou stěnou vnikla vestavěná skříň pro ukládání veškerých věcí. Naproti je útulný prostor pro postel a i pracovní stůl poskytuje dostatek místa na práci a také na nezbytné kosmetické potřeby. 3D vizualizace je vyvedená do detailu, včetně drobností a dekorací.
Další projekt perfektně zpracovala Kateřina Mlčáková. Zadáním bylo z dočasného pokoje pro hosty vybudovat samostatnou ložnici pro majitelku domu. Výsledkem je příjemná ložnice s přírodními prvky a originálními doplňky, jako jsou závěsné kokedamy. U Kateřiny pozitivně hodnotím i skvělou grafickou úpravu samotné prezentace.
Emoce a příběh jsou tím, co dělá návrh interiéru jedinečným. A přesně to do svého projektu kuchyně v rekreačním apartmánu zapracovala Daniela Janssen. Při procházení návrhu už se přímo vidíte, jak relaxujete v romantické kuchyni ve 100 let staré bývalé stodole, daleko od veškeré civilizace. Navržená kuchyně je plná originálních a vtipných detailů, jako je lustr z paroží, tapeta s motivem lesa (stodola patří k vedlejší budově hájenky a nachází se na samotě uprostřed lesa) nebo dvířka kuchyňské linky natřená tabulovou barvou, na kterou je možné pro budoucí hosty apartmánu napsat vzkaz na uvítanou.
Je úžasné, kolik se toho studenti za těch několik měsíců naučili a jak se skvěle zhostili svých projektů. Musím říct, že na všechny absolventy jsem moc pyšná :-). Všem moc gratuluji a přeji, aby se jim i nadále dařilo!
Napište mi do komentářů, která práce se vám nejvíc líbí!
a já mám rovnou dvě první místa, Lenku Kostolňákovou, růžovou prostě můžu a Kateřinu Mlčákovou, tu atmosféru je cítit už z moodboardu a úprava je taková „učesaná“, čistá. Všem ať se daří a Jani, děláte to výborně :-).
Tak to určitě Lenku i Kateřinu potěší :-). I ostatní. Děkujeme!