V květnu studenti našeho kurzu interiérového designu odevzdávali své závěrečné projekty a práce 5 z nich bych vám chtěla představit v tomto článku.

První velmi povedenou prací je projekt proměny ložnice, jehož autorkou je Libuša Beniaková. Mladí manželé potřebovali vylepšit stávající řešení tak, aby bylo místo i na postýlku pro očekávané miminko a také aby zůstal prostor pro stůl pro příležitostnou práci. Největším oříškem bylo, že v místnosti už byla vestavěná skříň a jak můžete vidět na fotce interiéru „před“, postel díky tomu už zasahovala do prostoru dveří a ani nebylo příliš místa mezi postelí a skříní na pohodlný pohyb. V bytě je naštěstí dost jiných úložných prostor, a tak Libuša navrhla tuto vestavěnou skříň ostranit, díky čemuž se uvolnil dostatek prostoru jak na pohodlné umístění postele, tak na postýlku i pracovní stůl. Novou menší skříň umístila vlevo od okna, kde nijak nepřekáží. Původní chladnou modrou barvu proteplila žlutou a zlatavými dolpňky.

libusa-beniakova5

libusa-beniakova2


libusa-beniakova3

libusa-beniakova4

Další úspěšnou absolventkou je Michaela Weignerová. Na jejím projektu obývacího pokoje se mi líbí vyřešení prostoru pro dětské hry – jistě to znáte, děti nechtějí být sami v pokojíčku, chtějí být blízko rodičům a své hračky do obývacího pokoje stejně stále nosí. V tomto návrhu je tedy pro ně přímo vytvořená zóna se stolkem, židličkami a spoustou úložných prostor na hračky (položky 3, 4 a 5 v půdorysu). Majitelé jsou sportovci a nadšení cysklisté a proto jim Michaela do interiéru zakomponovala prvky jako tapetu s motivem řetězu a originální „cyklo“ hodiny. A líbí se mi také propojení prostoru pro TV s pracovním místem a počítačem – díky desce na míru působí prostor jednotně. Není vždy nutné pořizovat obligátní TV stěnu…

michaela-weignerova michaela-weignerova-2

 

Velkou výzvu představovalo řešení malinkého dívčího pokoje, kterého se ujala Lenka Kostolňáková. Atypický prostor ve štítu domu musel pojmout vše, co taková mladá dáma potřebuje. Výsledné řešení je vynikající – pod jednou zkosenou stěnou vnikla vestavěná skříň pro ukládání veškerých věcí. Naproti je útulný prostor pro postel a i pracovní stůl poskytuje dostatek místa na práci a také na nezbytné kosmetické potřeby. 3D vizualizace je vyvedená do detailu, včetně drobností a dekorací.

lenka-kostolnakova

 

lenka-kostolnakova2

lenka-kostolnakova3

 

lenka-kostolnakova4

lenka-kostolnakova-vzorkovnice

Další projekt perfektně zpracovala Kateřina Mlčáková. Zadáním bylo z dočasného pokoje pro hosty vybudovat samostatnou ložnici pro majitelku domu. Výsledkem je příjemná ložnice s přírodními prvky a originálními doplňky, jako jsou závěsné kokedamy. U Kateřiny pozitivně hodnotím i skvělou grafickou úpravu samotné prezentace.

katerina-mlcakova katerina-mlcakova2 katerina-mlcakova3 katerina-mlcakova4

Emoce a příběh jsou tím, co dělá návrh interiéru jedinečným. A přesně to do svého projektu kuchyně v rekreačním apartmánu zapracovala Daniela Janssen. Při procházení návrhu už se přímo vidíte, jak relaxujete v romantické kuchyni ve 100 let staré bývalé stodole, daleko od veškeré civilizace. Navržená kuchyně je plná originálních a vtipných detailů, jako je lustr z paroží, tapeta s motivem lesa (stodola patří k vedlejší budově hájenky a nachází se na samotě uprostřed lesa) nebo dvířka kuchyňské linky natřená tabulovou barvou, na kterou je možné pro budoucí hosty apartmánu napsat vzkaz na uvítanou.

3

4 5 6

Je úžasné, kolik se toho studenti za těch několik měsíců naučili a jak se skvěle zhostili svých projektů. Musím říct, že na všechny absolventy jsem moc pyšná :-). Všem moc gratuluji a přeji, aby se jim i nadále dařilo!

Napište mi do komentářů, která práce se vám nejvíc líbí!