Do konce roku ještě zbývá pár měsíců, ale předpovědi o těch nejvíc trendy barvách už jsou tu. Color Futures (společnost Akzo Nobel, výrobce barev Dulux) vyhlásila barvou roku 2017 modrý odstín s názvem Denim Drift. Tato šedo-modrá barva je dostatečně univerzální, aby fungovala dohromady jak se světlejšími odstíny, kdy vytváří lehký, vzdušný efekt, tak s tmavými, kdy působí velmi dramaticky.

cf-17-coty-2

Na velké množství modré v interiéru nejsme asi příliš zvyklí, ale řekněte sami, nevypadají takové interiéry, zvlášť v kombinaci s přírodním dřevem, krásně?

akzonobel-620x929

cf17-coty-4

cf17-coty-5

coty17-1

dulux-colour-futures-17-coty-bar-denim-drift-borrowed-blue-cobalt-night-earl-blue-indigo-shade-635x424

Samozřejmě, modrá je chladná a ne na každého bude působit velké množství příjemně. Ale na malých plochách a doplňcích si ji určitě dopřát můžeme. Podívejte se na video od Duluxu. Nevypadá úžasně třeba zeď s přechodem od nejtmavšího po nejsvětlejší tón? A co třeba puntíkovaná zeď?

 

 

Ale není to jen o modré v kombinaci s modrou. Dulux nám nabízí hned 4 inspirativní možnosti, jak šedo-modrou barvu Denim Drift zkombinovat s dalšími barvami.

cf17-considered-luxury-2

cf17-new-romanticism-2

cf17-shared-individualism-2

cf17-the-working-home-2

 

Já mám z tohoto trendu radost, protože modrá je moje oblíbená barva. Napište mi do komentářů, jak se zamlouvá nová trendy barva vám!

Pro více inspirace se podívejte na mou nástěnku „Denim Drift“  na Pinterestu

Foto: Dulux