ZÁKLADY INTERIÉROVÉHO DESIGNU – ONLINE KURZ

Od září 2024 nový systém výuky, rozdělení modulů a příznivější cena.

Sledujte tuto stránku nebo se přihlašte k odběru newsletteru pro aktuální informace.

Online kurz navrhování interiérů na úrovni rekvalifikačního studia – pro zájemce o profesi interiérového designéra, pracovníky kuchyňských a koupelnových studií, pracovníky obchodů s nábytkem apod.

Baví vás interiéry? Sníte o tom, jaké by to bylo, pracovat jako designér? Cítíte, že navrhovat lidem kvalitní a krásné interiéry je vaším posláním? Splňte si svůj sen! V tomto kurzu dostanete všechny potřebné informace a naučíte se základy tak, abyste po skončení kurzu mohli začít pracovat na své první zakázce. Probereme teorii designu i praktické aspekty práce designéra. Absolvent se může uplatnit nejen jako interiérový designér, ale i jako pracovník dekoratérského, koupelnového či kuchyňského studia, prodejce nábytku se službou návrhu interiéru apod.

Doba trvání kurzu: 3 měsíce intenzivní výuka interiérového designu (tematické okruhy –  viz níže) + 2 měsíce práce na projektu.

Jak kurz probíhá? Vše potřebné najdete vždy ve studentské sekci na mém webu (s doživotním přístupem – kdykoli se k čemukoli můžete vracet i po skončení kurzu).

Ve studentské sekci probíhají webináře i konzultační hodiny, jsou tam uložené záznamy a zároveň tam najdete další videa a výukové materiály k jednotlivým lekcím a zadání praktických cvičení.

Konkrétní termíny živých online setkání si domluvíme vždy na začátku kurzu podle časových možností přihlášených účastníků. Většinou to je ve všední dny po pracovní době, maximálně jednou týdně. Pro účast na webináři i konzultacích je nutný jen počítač s mikrofonem a reproduktorem a připojení k internetu. Spojení probíhá přes systém Whereby (podobné jako např. Zoom) a je velmi snadné a intuitivní.  Během online setkání jste v přímém kontaktu jak s vyučujícím tak s ostatními studenty.

Každá lekce zahrnuje teorii (texty + obrázky + videa + webináře) a praktická cvičení na dané téma jako domácí úkol, který musíte zaslat vypracovaný zpět. K domácímu úkolu ode mě vždy dostanete zpětnou vazbu. Budeme tedy po celou dobu v úzkém kontaktu.

Důležitou a nedílnou součástí kurzu je práce na konkrétním projektu – návrhu interiéru a zpracování celkové prezentace hotového projektu pro klienta. Projekt spolu samozřejmě opět v kurzu průběžně konzultujeme. 

Jsem vám po celou dobu trvání kurzu k dispozici pro jakékoli dotazy.

Během konzultačních hodin formou online schůzky  si ukazujeme například správné řešení úkolů, ukázky prací ostatních studentů, řešíme otázky a problémy, diskutujeme…

Součástí kurzu je také přístup do našeho Online klubu interiérových designérů, kde najdete další rozšiřující témata a informace, přednášky odborníků z oboru, tipy pro úspěšné podnikání a mnoho dalšího (víc informací o klubu zde).

Kurz není jen o načerpání množství informací, je také praktický. Musíte aktivně pracovat na zvoleném projektu a vypracovávat dílčí domácí úkoly!

Časová náročnost kurzu: vyhraďte si alespoň 5 hodin týdně na studium a zpracování úkolů.

Kurz je zakončený testem nabytých znalostí, po jehož úspěšném splnění, odevzdání všech úkolů a obhajobě vašeho projektu získáte certifikát o absolvování kurzu.

Každá lekce má stanovený termín odevzdání vypracovaných cvičení. V případě potřeby lze také dohodnout termíny individuálně.  

O kurzu

ONLINE KURZ

Hlavní lektor:  Jana Pěkná

V rámci školy přednáší další zkušení odborníci z praxe, mimo jiné
Ing. Iva Bastlová DiS. (materiály, ergonomie)
a Romana Hozáková (bytový textil a okenní dekorace a stínění)

Forma studia: Dálkové studium (online studentská sekce, živé online přednášky v určitý čas, reálná komunikace s lektorem, osobní online konzultace, vypracování úkolů a projektu – více viz popis kurzu)

Vstupní požadavky: Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti z oblasti interiérů. Co je potřeba jsou základní uživatelské dovednosti v práci na počítači. 

Zakončení kurzu: Vypracování a obhajoba závěrečného projektu (návrhu interiéru) + závěrečný test

Certifikát: Ano, při úspěšném splnění požadavků

 

Začátek dalšího kurzu:

září 2024 (již dle nového výukového plánu – bližší informace již brzy)

Obsah kurzu:

(přepínejte mezi záložkami)

Co je interiérový design, co dělá designér a co musí umět, proces tvorby interiéru a analýza potřeb budoucích obyvatel interiéru

Cílem této sekce je:

 • naučit se základní pojmy, uvědomit si širší souvislosti
 • vědět, co vše by měl interiérový designér znát a ovládat
 • pochopit proces navrhování interiérů – jaké jsou jednotlivé kroky
 • nebát se vzít do ruky tužku a začít kreslit, čmárat, přemýšlet kreslením
 • a zejména naučit se provádět důkladnou analýzu klienta, prostorů i staveb

Principy a zásady tvorby interiéru – stavební kameny každého dobře navrženého interiéru. Tvorba konceptu.

Cílem této sekce je:

 • pochopit základní principy tvorby interiérů a umět je správně uplatnit ve vlastních návrzích
 • naučit se vypracovat koncept interiéru
 • naučit se vytvářet a prezentovat moodboard

Styly v interiérovém designu, jejich uplatnění, prvky a kombinace, historie interierového designu, historické styly

Cílem této sekce je:

 • naučit se rozlišovat různé styly interiérového designu (a možná také najít ten “svůj”, ve kterém se Vy sami budete cítit nejlépe a nejjistěji a na který se budete specializovat)
 • umět určovat historické architektonické a designérské styly (věřte, že to není zbytečné)
 • znát nejzásadnější díla moderního designu 
 • umět kombinovat styly

Prostorové řešení, ergonomie a rozmístění nábytku, počítačové programy na tvorbu 2D a 3D vizualizací

Cílem této sekce je:

 • umět číst arhitektonické výkresy
 • naučit se správně zaměřovat interiér
 • znát důležitá ergonomická pravidla –  rozmisťování nábytku, doporučené normy a rozměry pro pohyb, průchody, výšku umístění zařizovacích prvků atd.
 • umět pracovat se zónami
 • seznámit se s nejrůznějšími druhy zobrazování a výkresové dokumentace
 • udělat si přehled v dostupných počítačových programech pro tvorbu vizualizací 
 • pochopit funkci 3D vizualizací a fotorealistických výstupů
 • naučit se vybraným způsobem prezentovat klientovi budoucí interiér – ve 2D a ve 3D

 

Tato sekce obsahuje také kurz tvorby vizualizací v programu SketchUp a možnost absolvovat dobrovolně kurz tvorby fotorealistických vizualizací s pluginem Twilight pro SketchUp (v ceně)

Barvy

Teorie barev a její praktické uplatnění při tvorbě interiéru – jak barvy vybrat, sladit, práce s barevnou vzorkovnicí, praktické pomůcky pro výběr barev

Výběr barev pro nátěry stěn, další metody výběru a sladění barev, trendy

Cílem této sekce je:

 • naučit se pracovat s barevným kruhem
 • naučit se vytvářet barevné palety pro interiér
 • umět vhodně sladit barvy
 • umět používat barevnou psychologii, vědět, jak barvy na člověka působí
 • pochopit jak fungují podtóny a umět s nimi pracovat
 • naučit se používat systém barev NCS
 • znát barevné trendy a orientovat se v tom, jak vznikají a proč

Materiály a jejich výběr a použití. Osvětlení v interiéru

Cílem této sekce je:

 • mít přehled v dostupných a používaných materiálech pro interiér – podlahy, tapety, textil, materiály na výrobu nábytku…
 • umět argumentovat použití konkrétního materiálu pro konkrétní projekt
 • orientovat se v problematice osvětlení 

Materiály mají trochu nevýhodu v online výuce. I když si vše detailně ukážeme na obrázcích, nejlepší je vidět je na živo. Proto nabízím možnost osobního setkání v Praze s návštěvou několika showroomů a prezentací materiálů a výrobků. Konkrétní termín si stanovíme během kurzu podle možností a zájmu účastníků. Účast není povinná.
Také se můžete zúčastnit prezentací v showroomech, které pořádáme v rámci našeho Online klubu interiérových designérů několikrát ročně.

Dekorace – jak dotáhnout interiér k naprosté dokonalosti (okenní dekorace, obrazy, dekorace na poličkách a komodách atd., textilní dekorace)

Cílem této sekce je:

 • naučit se pravidla pro aranžování dekorací
 • umět vybrat dekorace tak, aby zapadaly do celkového konceptu interiéru
 • umět vytvořit aranžmá na polici, krbovou římsu, konferenční stolek atp.
 • umět zakomponovat do interiéru rostliny
 • umět pracovat s textilem v interiéru

V rámci přístupu zdarma do Online klubu interiérových designérů můžete také navíc absolvovat kurz Textilního dekoratérství (samostudijní), abyste – jakožto interiéroví designéři – získali přehled o oboru dekoratérství, o všech možných způsobech dekorování a stínění oken, měli přehled o materiálech a jejich údržbě, o druzích horního řasení, závěsných systémech a o zaměřování oken. 

Dále obdržíte:

1) Přístup do soukromé facebookové skupiny pro studenty a absolventy kurzu – prostor pro diskuze, otázky a rady, inspiraci, novinky ze světa designu, kontakt s ostatními studenty a někdy i nabídky práce nebo zakázek…

2) Členství v našem online designérském a podnikatelském klubu, kde můžete pokračovat ve studiu (každý měsíc 2 nová školení – 1 z oblasti interiérů a 1 z podnikání + archiv všech proběhlých školení od roku 2018). Členství zdarma v rámci kurzu je platné 6 měsíců.

3) E-knihu “Praxe interiérového designéra” – napsanou speciálně pro tento kurz. Kniha obsahuje praxí ověřené informace, jak začít podnikat v oboru interiérového designu, jak získat první klienty, jak inzerovat a prezentovat své služby a další.

5) Informace o možnostech dalšího studia a přehled doporučené literatury

6) Kdykoli v průběhu kurzu a 1 měsíc po jeho skončení máte možnost konzultací a odpovědí na dotazy (formou e-mailu, přes Skype, telefonicky)

Ukázky prací studentů:

Ukázky kompletních projektů najdete v článcích na našem blogu.

Někteří ze studentů, kteří absolvovali kurz a mají svou vlastní praxi:

 

Soňa Machová – https://www.machovasona.cz
Lucie Šádková – https://www.luciesadkova.cz/
Lucie Volfová – http://www.volfovadesign.cz
Jarmila Wilczková – https://www.widesign.cz/
Vendula Kamenčáková – http://vkdesign.cz/
Lenka Dubská – www.lenkadubska.cz
Daniela Janssen – https://www.danielajanssendesign.eu
Bc. Iveta Hlásková – http://www.hlaskova-design.cz
Alena Jurigová – http://ajindesign.cz
Kateřina Chmelařová – http://www.chmelarovadesign.cz
Natálie Hradská – https://nataliehradska.cz

Reference našich absolventů si přečtěte níže na této stránce. ↓

Časté otázky – prosím čtěte!

 

Opravdu lze studovat interiérový design online? 

Online výuka je plnohodnotná a interiérový design se dálkově vyučuje i na známých zahraničních školách jako je KLC, Inchbald nebo New York School of Interior Design. Tento kurz není jen nějaké pasivní sledování videí, jak to možná z některých online kurzů znáte. Jde o interaktivní kurz s přímým kontaktem s lektory i spolužáky prostřednictvím online schůzek, s aktivní prací na úkolech a projektech, ke kterým dostáváte osobní zpětnou vazbu. Také máte možnost zúčastnit se živých setkání a návštěv obchodů a showroomů, které pořádáme několikrát ročně pro absolventy i členy klubu, většinou v Praze. Pro, ty, kdo se nemohou zúčastnit, nahráváme prezentace v showroomech na video.

Ne každému ale online výuka vyhovuje! Proto zvažte, zda je tento způsob studia pro vás vhodný. Můžete si předem domluvit nezávaznou konzultaci – viz výše, abyste neměli žádné pochybnosti o tom, jestli kurz splní vaše konkrétní očekávání.

Potřebuji ke studiu nějaký počítačový program?

Pro běžnou práci v kurzu budete potřebovat internetový prohlížeč, Word, PDF prohlížeč (např. Acrobat Reader), PowerPoint (nebo můžete pracovat v online programu Canva, který je zdarma). Doporučované programy na tvorbu vizualizací jsou zdarma nebo jde o zkušení verze.

Učí se v kurzu tvorba 3D vizualizací?

V kurzu si uděláte předhled o tom,  jaké programy existují. Je na Vás, který si vyberete. Každému může vyhovovat něco jiného.  V kurzu se nicméně prostřednictvím názorných videí naučíte práci v programu SketchUp, který pro interiérové designéry považuji za nejužitečnější.

Také si vysvětlíme, co jsou to fotorealistické vizualizace a kdy je vhodné je použít. V rámci kurzu máte možnost naučit se vytvářet fotorealistické vizualizace s pluginem Twilight pro Sketchup. Fotorealistický výstup ale není podmínkou pro absolvování kurzu. Důležité je, aby interiér bylo možné dle návrhu zrealizovat a aby byl ergonomicky a funkčně správně – a na to stačí samotný výstup z programu SketchUp.

Co je to moodboard?

Z anglického mood = nálada  a board = deska – nástěnka. Jde o koláž, která designérovi pomáhá nastínit atmosféru, styl a barevnost budoucího interiéru. Může být součástí konceptu interiéru.

V jakém formátu jsou jednotlivé lekce?

Každá lekce je dostupná ve studentské sekci, do které obdržíte své přihlašovací údaje při zahájení kurzu. Najdete tam ke každé lekci studijní materiály ke stažení ve formátu PDF. Každá lekce obsahuje také kromě textu mnoho obrázků, protože na nich lze nejlépe názorně ukázat probíranou teorii. Živé přednášky i konzultační hodiny jsou vždy nahrávány a máte je pak kdykoli k dispozici k poslechu ze záznamu – opět uložené ve studentské sekci. Většina lekcí obsahuje také názorná videa a nebo video přednášky na určité téma (například ergonomie) – tj. tyto přednášky nejsou živě v určitý čas, ale pustit si ji můžete kdykoli.

Mohu po absolvování kurzu začít podnikat v oboru interiérového designu?

Ano. Činnost interiérového designéra je podle živnostenského zákona činnost volná a nepotřebujete na živnostenském úřadě dokládat žádné potvrzení o vzdělání. Po absolvování kurzu nicméně obdržíte certifikát, který vám poslouží jako doklad o vzdělání pro vás i vaše budoucí klienty nebo zaměstnavatele. Kurz vám dá dobrý základ a budete umět navrhnout pro klienta místnost na míru včetně prezentace klientovi.

Interiérový design je ale živý obor a musíte se i nadále po ukončení kurzu vzdělávat, prohlubovat své znalosti a praxi, sledovat novinky a trendy… Nejlépe se ale vše naučíte praxí, takže se nebojte a pokud je být interiérovým designérem váš sen, jděte do toho! Nemusíte hned opouštět současné zaměstnání – zkuste si třeba několik zakázek “nanečisto” pro přátele a známé. Nebo načerpejte praxi v zaměstnání v oboru.

Je důležité si také uvědomit, že absolvování  jakéhokoli kurzu Vám nezaručí, že se stanete úspěšnými designéry. Chce to hodně a hodně píle a také talentu, citu pro estetiku, ale například i obchod a marketing, abyste se uměli “prodat”. S tím vám pomáháme v našem Online klubu interiérových designérů, do kterého také dostanete v rámci kurzu přístup.

Je kurz akreditovaný MŠMT?

Ne, vzhledem k formě studia přes internet nelze splnit požadavky na počet vyučovacích hodin a nelze vykonat zkoušku před zkušební komisí. Obsah kurzu a množství informací, které obdržíte je však podobné, jako u rekvalifikačního kurzu, a po skončení kurzu můžete začít pracovat jako designér. Nejdůležitější je, co umíte, a proto Vaší prezentací pro Vaše potenciální klienty či zaměstnavatele bude Vaše portfolio, které si vytvoříte. První projekt vytvoříte už v rámci kurzu.

Může mi kurz proplatit Úřad práce? 

Vzhledem k tomu, že kurz není akreditovaný (viz předchozí dotaz), většinou Úřad práce kurz neproplácí. Předpisy se ale stále mění, takže nejlepší je zeptat se přímo konkrétně na Vašem úřadě.

Mohu kurz absolvovat, i když se nechci přímo stát designérem nebo mít obchod s nábytkem, ale zajímá mě to jako koníček?

Určitě. Kurz je  hodně obsáhlý a jde do hloubky. Pokud je to ale Váš koníček, bude Vás to bavit! Navíc pokud nebudete požadovat certifikát o absolvování, je vypracování domácích úkolů a projektu zcela dobrovolné a je jen na Vás, zda je budete zpracovávat a odevzdávat. Pokud chcete, můžete jen sledovat videa, přednášky a studovat texty.

Je nějaká záruka vrácení peněz, pokud se mi kurz nebude líbit?

Pokud zjistíte do 21 dnů od zahájení kurzu, že nesplňuje Vaše očekávání, vrátím Vám peníze v plné výši. Podmínkou vrácení peněz je vypracování a odevzdání všech úkolů a cvičení zadaných do okamžiku vašeho odstoupení. Jen tak si mohu být jistá, že jste opravdu studovali a pracovali, ale kurz Vám nepřinesl požadovanou hodnotu. Viz také Všeobecné podmínky.

Lze kurz absolvovat i ze Slovenska?

Ano, není s tím problém. Výše je uvedená cena v EUR a na faktuře budete mít údaje pro platbu (IBAN, SWIFT). Pokud jste plátci DPH, bude faktura vystavena automaticky v režimu přenesené daňové povinnosti (místo uskutečnění zdanitelného plnění je v ČR).

Dostane každý absolvent certifikát?

Certifikát je dokladem o úspěšném absolování kurzu. Bude tedy vystaven jen tomu, kdo splní požadavky na úspěšné ukončení kurzu. Tedy odevzdá všechna zadaná cvičení a domácí úkoly, splní závěrečný test alespoň na 80% a úspěšné obhájí svůj závěrečný projekt (návrh interiéru).

 

Co říkají absolventi tohoto kurzu?

 Reference jsou shromažďovány formou online dotazníku po skončení kurzu a také z emailové komunikace ze studenty.

“Design jsem vždy chtěla dělat a dospěla jsem do momentu, kdy jsem se rázně (po letech věnovaných rodině) rozhodla odsunout vše ostatní lehce stranou a posunout sebe na přední místo a začít. Nebyla jsem si úplně jistá, zda získám potřebné informace a v rozsahu, který bude odpovídat investované částce. Ale obava byla zbytečná. V kurzu jsem zejména ocenila péči mimo přednášky – tj. vědomí, že se mohu bez obav obrátit s dotazem, prosbou o pomoc atd. a to i po ukončení kurzu. Výborné jsou přednášky a HLAVNĚ možnost pustit si je (pokud nestíhám) ze záznamu nebo se k nim vrátit stejně jako ke všem ostatním materiálům. Nejvíc mi vyhovuje časová flexibilita. Já osobně jsem byla spokojená. Hodiny byly připravené, promyšlené srozumitelné. Nikdo se nemusel cítit “hloupě”. Bylo poznat, že vyučující má opravdu zájem studenta připravit. Nejvíc jsem potřebovala pochopit, co vlastně klient od designéra čeká. Jak je to s mood boardy, jak udělat prezentaci např. ve Sketch Up. Co mám klientovi nabídnout a jak to udělat (od oslovení po realizaci). A to teď vím. Ale HLAVNĚ – HLAVNĚ jsem se naučila odbourat strach, že ještě nejsem dost dobrá. Kurz mi dodal odvahu a to za ty peníze vážně stojí! :-)” Daniela Janssen, Bělkovice-Lašťany

„Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost projít kurzem paní designérky Jany Pěkné. Tento kurz mi otevřel dveře do světa designu. Po absolvování jsem dostala práci v interiérovém studiu. Paní Pěkná vede výuku tak, že učit se je radostí a stejně tak plnit úkoly ke každé lekci. Skvěle propracované materiály, skvělý vyučující, není co dodat…děkuji!Marcela Myslivcová, Praha

“Kurz mi naprosto sedl a nic mi v něm nechybělo. Velmi dlouho jsem se o bytový design zajímala a věděla jsem, že ho chci v budoucnu dělat, díky tomuto kurzu jsem objevila cestu, jak toho dosáhnout. Naučila jsem se spoustu pravidel, podle nichž se nyní pořád řídím a všude, kam jdu je vidím. Díky absolvování kurzu se dívám na mnoho věcí jinak – lépe a pečlivěji. Určitě je skvělé, že je kurz časově flexibilní, nemusí se nikam docházet a člověk pracuje podle svých časových možností. Chtěla bych velmi poděkovat paní Janě, za její přístup a jednání. Vždy jsem se na ni mohla obrátit s jakýmkoliv dotazem či problémem a vždy mě také vyšla vstříc. Díky článkům, které nám stále posílá, mě velmi inspiruje a motivuje k tomu, abych sama začala dělat první kroky ke svému podnikání.” Petra Dudová, Tetčice

“Do kurzu jsem se přihlásila v době, kdy jsem byla na mateřské dovolené a zároveň podnikala. Po mateřské jsem ale chtěla začít nový business v tom, co mě baví. Byla jsem nervózní z investované částky, předtím jsem žádný online kurz neabsolvovala. Ale mé zkušenosti z kurzu jsou super. Vše bylo přehledné a jasné. Materiály jsou perfektně zpracované a ocenila jsem záznamy z webinářů. Přístup paní Pěkné hodnotím na 1 s hvězdičkou. Kurz mi dal vše potřebné k tomu začít. Děkuji za perfektní přístup a možný start nového podnikání.” Lucie Volfová, Znojmo

“Vystudovala jsem stavební fakultu ČVUT, pracuji jako nákupčí a již od vysoké školy mě baví navrhování interiérů. Realizovala jsem několik soukromých rekonstrukcí a zatím nevím, zda se budu interiérovému designu věnovat i v budoucnu. Doposud jsem se však řídila výhradně svou intuicí a pocitem a proto jsem chtěla získat i teoretické znalosti a tipy od zkušeného designéra. Kurzem jsem byla příjemně překvapena. Zjistila jsem, že se mám opravdu hodně co učit. Ocenila jsem upřímné a otevřené sdílení Janou získaných tipů a zkušeností, což ne každý učitel dokáže. Vždy jsem měla pocit, že se mohu na Janu kdykoli obrátit a že je připravena mi pomoci, což bylo velmi příjemné a povzbuzující. Získala jsem spoustu praktických tipů a triků, odkazů na užitečné nástroje.” Iva Nyklová, Miličín

“Zajímá mě interiérový design, zařizování interiérů, výroba dekorací, recyklace starých kusů v nové, krásné věci a estetično. Chci pracovat z domova a být paní svého času. Proto jsem se na kurz přihlásila, online studium mi přišlo nesmírně výhodné a kurz splnil všechna má očekávání. Probíhal ve vyváženém tempu, velmi ráda jsem měla webináře a možnost zapojit se do diskuze během přednášky a být trochu v kontaktu se spolustudenty. Přístup Jany byl výjimečný, všechno učesané, utříděné, srozumitelé, přehledné, podrobně vysvětlené. A ty pochvaly!!! Největší motivace a pohlazení mého sebevědomí po šesti letech na rodičovské. Kurz mi dal šanci dokázat si, že něco málo umím, že se moje práce líbí nejen mé rodině a známým, a ukázal mi, že je přede mnou ještě spoustu práce a dřiny. A v neposlední řadě, že jsem se rozhodla správně. Děkuji!” Lenka Dubská, Plzeň

“Pracuji jako učitelka a do kurzu jsem se přihlásila, protože jsem chtěla nějakou změnu a novou inspiraci. Myslím, že posun k mému cíli je na dobré cestě. 
Naučila jsem se spoustu nových věcí: jak pracovat s klientem, co vše je důležité a co se musí udělat než představíte svůj projekt a také práce s 3D. 
Každá lekce byla něčím zajímavá a přinesla mi něco, co jsem ještě nevěděla. Naučila jsem se vše, co by měl začínající designér umět. Práce s klientem, příprava mood boardu, materiály, dekorace, 3D modely, základní principy… Kurz je velmi dobře sestavený a jsem s ním velmi spokojená. Bohužel se potvrdily mé obavy z nedostatku času na studium. Je třeba počítat s tím, že kurz je časově poměrně náročný.” Tereza Poláková, Jaroměř

“Kurz byl pro mne velmi inspirativním nejenom z hlediska nabídnutých informací, ale také z pohledu Vašeho osobního zápalu a nadšení pro danou věc.
Díky Vám jsem udělala první kroky v oblasti interiérového designu, který byl do té doby pro mě neznámou. V průběhu celého kurzu jsem našla řadu nápadů nejenom pro interiér, ale také pro směřování dalších pracovních kroků. Ještě jednou bych Vám za Vaši výbornou práci chtěla poděkovat a popřát spoustu spokojených studentů a klientů.” Kateřina Rotterová

“Váš kurz mi doslova otevřel dveře do světa, kdy po 9 letech strávených s dětmi na mateřské dovolené, jsem právě díky kurzu získala zaměstnání ve stavební firmě. Od 2. září nastupuji na plný úvazek právě jako interiérová designérka. Firma dodává domy na klíč. Věřím, že na kvalitním základě od Vás se budu už jen zdokonalovat.” S. Hrdlovičová