Loni jsem poprvé udělala tady na blogu přehled těch nejnavštěvovanějších článků za rok 2016 a myslím, že by se z toho mohla stát pěkná tradice, co říkáte? Takže se pojďme podívat, jak to bylo v roce 2017. (na každý nadpis lze kliknout, pokud chcete zobrazit konkrétní článek).

10. místo: Nečekejte, až vás někdo najde

Moc mě těší, že tenhle článek je tak hodně čtený. Odhaluje totiž krutou pravdu – když budete sedět doma za počítačem a čekat, že vás někdo najde díky zbrusu novým webovým stránkám, tak budete čekat věčně. V článku najdete tipy na to, co spíš musíte dělat, aby si vás lidé všimli. A taky jedno praktické cvičení – už jste si ho udělali?

9. místo: Oprášená stodola

Tak tohle byla případová studie – od návrhu po hotový interiér. A já jsem moc ráda, že se právě tenhle článek dostal do první desítky. Protože stodola i Daniela, která ji navrhla a zařídila, si to zaslouží. Víte, že se tam můžete ubytovat? Vřele doporučuji! Nejen kvůli krásnému místu ale i excelentní péči Daniely o ubytované hosty :-). Vyzkoušeno na vlastní kůži. A dokonce jsem tam natočila loni v létě video, které se zatím nedostalo ven. Tak tady ho tedy máte:

8. místo: Práce studentů – letní semestr 2017

Moc mě těší, že se studentům daří vytvářet krásné návrhy, které je radost ukázat.

7. místo: Tipy na knihy o designu

S výběrem knih je to u nás pomalinku lepší, ale stále je ještě mnohem více krásných knih k dostání hlavně v angličtině. Mám ale informace, že v roce 2018 by měla vyjít minimálně jedna zajímavá česká kniha, kterou si nesmíte nechat ujít a možná už jste si ode mě přečetli, že na jaře 2019 by měla vyjít i moje vlastní knížka. Tak mi držte palce!

6. místo: Práce studentů – zimní semestr 2016

Stejně jako výše, mám radost :-).

5. místo: Jak kombinovat styly

Tohle téma vás asi hodně zajímá. A v tomhle článku najdete jeden způsob jak na to. Vymyslela ho designérka Emily Henderson.

4. místo: Pantone 2018

Stejně jako loni, články o barvách prostě letí.

3. místo: Nesmyslné interiéry

Trošku jsem odhalila pozadí těch krásných fotek z Pinterestu a spol. Někoho jsem možná připravila o iluze. Ale je podle mě důležité si uvědomit, že není všechno zlato co se třpytí :-).

2. místo: Aplikace na interiéry

Je super, že s rozvojem technologií se taky myslí na aplikace související s bydlením. Ale je i spousta dalších, které třeba pomůžou při tvorbě prezentací, práci s klientem, organizování projektů… Věřím, že budou přibývat i další a další užitečné apky.

1. místo: Dulux barva roku 2018 – Heart Wood

Ačkoli tenhle článek jsem publikovala až v poslední čtvrtině roku, s přehledem předběhl všechny ostatní. Barva je to krásná a určitě není tak těžké ji do interiéru aplikovat (na rozdíl od Pantone odstínu).

Tak, takhle to tedy bylo v roce 2017. I v novém roce pro vás mám připravené další články plné inspirace. Ale kdybyste měli jakékoli tipy, o čem chcete číst, co vás zajímá, co vám chybí za informace… napište mi do komentářů!