Právě minulý týden začal nový běh kurzu interiérového designu, ale já pro vás mám dnes opět několik ukázek velmi povedených prací studentů, kteří kurz dokončili už před prázdninami.

Prvním projektem je rekonstrukce kuchyně a obývacího pokoje od Kateřiny Routové. Největším problémem tady byla, kromě nevhodně oddělené kuchyně a obývací části, podlaha ze dvou různých materiálů, navíc neesteticky položená do tvaru “L” – prosím tohle nikdy nikdy nedělejte :-))

Katka navrhla novou kuchyňskou linku s ergonomičtějším rozložením skříněk a většími úložnými prostory, sjednotila podlahovou krytinu a odstranila příčku, takže vznikl mnohem přívětivější a otevřený prostor. Zachovala cihlové obložení krbu a (nyní) ostrůvku, ale odstranila niky v obývací části, které působily příliš rustikálně.

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Dalším projektem je obývací pokoj od Kateřiny Klímové. Tady došlo k ne neobvyklé situaci – klienti si už před prvotní konzultací s designérkou nakoupili nějaké vybavení, které nebylo úplně ideální do daného prostoru – konkrétně kulatý stůl a pracovní rohové místo. A to se nestává jen u cvičných klientů… Katka si s tím ale podle mě poradila dobře, i když si myslím, že v budoucnu, až budou mít majitelé větší děti, uznají, že kolem tohoto stolu se příliš pohodlně nenají a zváží jinou variantu. Někdy je to prostě o kompromisech a také o omezeném rozpočtu, což byl i tento případ. Proto se mi líbí, že Katka v projektu klientům označila věci, které by rozhodně měli zakoupit ihned a dražší “designovky” sice do návrhu zahrnula, ale nechala klientům prostor na to, aby si je dokoupili, až se zlepší jejich finanční situace.

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Krásnou ložnici pro dámu navrhla Jana Pechancová. Zadáním měl být vzdušný, minimalistický a elegantní interiér. Inspirací byla oblíbená květina paní majitelky – šeřík. Zvlášť se mi líbí nápad s obložením stěny Lacobelem s integrovaným stolkem.

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

A posledním projektem je krásný návrh dětského pokoje od Michaely Kraus. Návrh obsahuje dvě  varianty – jednu pro předškolní věk a druhou až slečna nastoupí do první třídy a změní se potřeby. Návrh je promyšlený opravdu do detailu, celý prostor spojuje téma domečků – včetně detailů na vestavěné skříni. Po všech stránkách, tento návrh se opravdu povedl.

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Práce studentů

Sledujte taky můj Facebook pro více fotek a ukázek!

 

UložitUložit