Máte v okolí někoho, kdo právě zařizuje bydlení? Nebo někoho, koho baví interiérový design? A možná dokonce pokukuje po kariéře v tomhle krásném oboru? Pak mám pro vás několik tipů, co pořídit za dárek pod stromeček, který interiérovým nadšencům rozhodně udělá radost.

Vzorník NCS

Jako začínající designérka jsem měla obrovskou radost, když jsem získala svůj první barevný vzorník :-). Vzorníky existují různé, od různých firem, ale vzorník v systému NCS je univerzálním nástrojem a pomůckou interiérových designérů.  Hodí se samozřejmě pro vybírání barev pro výmalbu stěn. Ale také na celkové ladění barevných palet v interiéru. Kódy z něj můžete používat k namíchání jakýchkoli barev nejrůznějších značek v jakémkoli míchacím centru. Výhodně se dá koupit třeba tady.

vzornikKnížky o designu

Knížky jsou moje vášeň, takže tady na blogu už jsem zmínila spoustu tipů na ty české i zahraniční. Kousek níž najdete odkazy. Knížka je perfektní dárek pod stromeček!

kniha jak si zařídit domov
Jako první vám ale samozřejmě musím doporučit mojí knížku Jak si zařídit domov :-). Vyšla v roce 2019 v nakladatelství Grada, a je to nestranný průvodce zařizováním interiéru.  Je určená primárně těm, kdo si zařizují vlastní bydlení a neví, jak na to. Postup, kterým vás v knížce provedu, je inspirovaný tím, jak pracují interiéroví designéři. Zjistíte, jak najít svůj styl a odhalit všechna přání a potřeby, jak vytvořit koncept a držet se ho, jak rozmístit nábytek v počítači nebo na papíře a jak vše úspěšně zrealizovat. A mezi tím spousta tipů a triků, aby vše ladilo a vypadalo krásně.

Když už budete v e-shopu Grada, mrkněte tam i na další knížky ze sekce Architektura. Doporučuji zvlášť knížky kolegyně designérky Ivy Bastlové, která už má na kontě 3 knihy a které jsou určené jak laikům tak odborníkům, studentům a designérům.

Třeba titul Barvy, trendy, interiéry doporučuji svým studentům k rozšíření si obzorů o barvách – dozví se mimo jiné to, jak vznikají barevné trendy a jak se za posledních pár let vyvíjely. Protože interiérový designér by měl být v obraze a měl by znát aktuální trendy a vědět, proč jsou tu a k čemu jsou dobré. Na knížce oceňuji i to, že uvádí názvy nejrůznějších odstínů srozumitelně česky. Někdy bývá totiž oříšek rozlišit, co je třeba “pudrová”….

Další tip na knížku není tak úplně o interiérech, ale vlastně s nimi velmi úzce souvisí. Nestačí totiž vybudovat ten krásný interiér. Potom v něm taky budete muset žít. Budete se o něj muset starat, pečovat o něj. Vytvářet teplo rodinného krbu, aby se vám tam dobře bydlelo. A to je téma knížky Zamilujte si svůj domov, kterou napsaly Míša a Markéta z blogu Mámami. Je to moc milá knížka, která vás jemně navede na cestu budování toho nejúžasnějšího domova pro vás a vaší rodinu. Také z nakladatelství Grada.

Skvělá je také kniha Manuál stylu a designu pro každý domov od švédské designérky a blogerky Kniha shrnuje know-how designérů, osvědčená letitá pravidla pro zařizování interiérů i konkrétní zákonitosti, triky a tipy.

 

Další tipy na knížky najdete v těchto článcích: 

10 knih o interiérech, které musíte mít

Tipy na dárky: Knihy o designu

Vzdělání

U nás v rodině to na Vánoce už pár let není moc o věcných dárcích, jako spíš o zážitcích – třeba dárkových poukázkách na nějaký zajímavý kurz, akci, divadlo apod. Podle mě to jsou dárky nejlepší – zážitek totiž vydrží déle a udělá větší radost :-)

Proto, pokud máte doma někoho, kdo touží stát se interiérovým designérem nebo ho design zkrátka baví, darujte mu nějaký kurz, workshop a pod.

Výhodou kurzů v naší škole je, že je vše online, obdarovaný může studovat z pohodlí domova a kdy se mu to hodí.

Z nabídky kurzů v naší škole můžete pořídit třeba poukázku na „velký“ kurz interiérového designu, který bude začínat v únoru. Ten je dlouhodobý, na úrovni rekvalifikačního studia, takže se hodí pro někoho, kdo to s designem myslí opravdu vážně a chce se třeba někdy v budoucnu stát designém nebo pracovat v oboru.

poukázka na kurz kuchyní
Je aktuálně na pořadu dne zařizování kuchyně? Pak doporučuji dárek v podobě poukázky na Kurz navrhování kuchyní. Ten zajistí, že obdarovaný neudělá drahé chyby, kterých by pak litoval a že bude mít kuchyň podle svých představ i peněženky.

A nebo darujte 3 měsíce neomezeného přístupu k 30+ přednáškám a 2 celým kurzům v rámci členství v našem designérském klubu! Obdarovaný se tak může vzdělat v materiálech, trendech, ergonomii, naučí se s počítačovými programy, může absolvovat kurz textilního dekoratérství (okenní dekorace a stínění a práce s textilem v interiéru obecně) a získá další důležité vědomosti. Je jedno, zda je to laik, začátečník a nebo už zkušenější designér….

3 mesice prednasek

 

Digitální měřič

Praktický dárek nejen pro designéry. Pokud někdo rekonstruuje nebo staví vlastní bydlení, taky musí vše nejdřív správně a dobře zaměřit. A není nic horšího než složitě měřit interiér pomocí svinovacího metru… Proto je ideálním řešením měřič digitální, laserový. Nemusíte mít nějaký super vychytaný, s bluetooth a podobnými vymoženostmi. Já sama mám jednodušší variantu podobnou této. 

meric

 

Vybrali jste si? Tak přeji, ať udělá dárek pod stromečkem velkou radost! :-)