V září se konal, stejně jako každý rok, veletrh Maison&Objet v Paříži. Tento veletrh je obrovskou studnicí inspirace a skvělým místem, kde načerpat informace o nejaktuálnějších trendech a dění v interiérovém designu. Jaké novinky se tedy na veletrhu objevily?

 

1. Keramika

Keramika je tradičním materiálem na výrobu nádobí, ale současní designéři jí používají i pro nábytek – například odkládací stolky nebo stoličky. Keramika je často nedokonalá, kdy jsou na ní vidět známky rukodělné výroby. Používají se geometrické vzory nebo jemný přechod barev v pastelových tónech. Je patrný návrat k tradičním metodám výroby, která dává výrobkům jedinečný charakter.

Hliněné stolky vyráběné marockými hrnčíři z lokální hlíny, každý kus je originál. Memori Studio.

 

2. Návrat barev

Velmi pozitivní zprávou je, že barvy slaví návrat do našich interiérů. A ne barvy ledajaké, ale velmi výrazné, které se často používají v kontrastních kombinacích s komplementárními odstíny. Takové kombinace vytvářejí energii, “vibrují” a přinášejí do interiérů optimismus. 

Odvážné barevné kombinace bylo možné najít v expozici s názvem Color Power. Oranžová je barva, která se vrací na výsluní interiérového designu!

 

3. Výrobky, které mají smysl

Dnešní spotřebitelé neuvažují o nákupu výrobků do interiéru jen z pohledu designu. Velmi zkoumají také to, odkud výrobek pochází, jaký je jeho příběh, jestli je nadčasový a dlouho vydrží. A samozřejmě jestli byl vyrobený udržitelným způsobem. I když se nákup jedné takové věci může zdát jako malý krok pro záchranu planety, tak právě součtem těchto malých gest se může dosáhnout potřebné změny. 

Chcete vědět, jaké další trendy a novinky se na veletrhu objevily? Co hýbe světem interiérového designu? A proč vlastně jsou trendy právě tyto věci – tedy jaké je pozadí a důvody pro tyto trendy?  Pusťte si přednášku v našem Online klubu interiérových designérů v sekci Design, díky které ve 30 minutách získáte vyčerpávající přehled všeho důležitého.