Blogování bylo, je a jistě i bude populární. O důležitosti blogování pro vaše podnikání už jsem psala. To, že jsou blogy uznávanými, dokazuje i to, že se třeba v Anglii uděluje nejlepším blogům každoročně ocenění. Mám pro vás dnes několik tipů na inspirativní blogy, které mají jedno společné – jsou vítězi ocenění Amara Interior Design Blog za rok 2019, které sponzorují třeba i firmy jako je Missoni Home nebo Tom Dixon.

Berte je jako inspiraci na krásné interiéry a DIY projekty, ale i na to, jak se psaním blogu, stylingem a focením, návody atd. dokonce živit. Co byste řekli na takový blog, který by lidé milovali, a který by vám přinášel i nějaké ty finance do rodinného/firemního rozpočtu? Všimněte si, jaké způsoby výdělku na blogu daní autoři používají. Může to být prodej produktů nebo knih, služby (online) poradenství a stylingu, reklama… Přemýšlejte o tom!

I am Hayley Stuart (iamhayleystuart.com)

Blog interiéry posedlé mámy dvou chlapců z Hampshiru. Najdete tu spoustu předělávek pokojů z jejího vlastního domu, upcyklace a DIY projektů. Svou zahradu třeba vylepšila originálním chodníkem s vlastnoručně malovaným vzorem.

Hayley

Film and Furniture (filmandfurniture.com)

Název mluví za vše – a jestli i máte stejnou “úchylku” jako já – totiž že při sledování filmů stejně jako na děj koukáte i na to, jak jsou zařízené interiéry, jaký tam je nábytek, barvy atd., tak se vám tenhle blog bude fakt líbit. Zjistíte tu, jaké designové kousky nábytku se objevily v kterém filmu (a kde je koupit a za kolik), nebo tipy na to, jak vytvořit podobnou atmosféru jako ve vašem oblíbeném firmu (co třeba Amélie z Montmartru, Dobrý ročník nebo Čokoláda?). Ve vyhledávání můžete zadat název filmu, režiséra nebo třeba konkrétní název výrobku, abyste zjistili, ve kterém filmu se objevil. Mimochodem, věděli jste třeba, že David Lynch je také designérem nábytku a vystavoval ho na milánském Salone del Mobile v roce 1997?

david lynch

Lampa a židle navržené Davidem Lynchem, zdroj

film-furniture

Stůl, který se objevil ve třech filmech s Jamesem Bondem navrhl Bodil Kjaer

That Scandinavian Feeling (thatscandinavianfeeling.com)

Blog od norské novinářky Ingrid Opstadové žijící v Itálii, která chce poukazovat na útulnost a klid skandinávského minimalistického stylu. Sdílí své znalosti a lásku ke Skandinávii, dotýká se všeho od interiérů, designu, životního stylu a cestování po hygge.

Ingrid

zdroj

Soonafternoon (soonafternoon.com)

Příroda a interiéry. To je ve zkratce blog rodilé jihoafričanky žijící v Berlíně. Snaží se zkoumat povahu krásy, krásy přírody a umění designu. Navštěvuje byty a rozmlouvá s tvůrci, kteří tvoří v souladu s naším přirozeným světem.

soonafternoon

Zdroj: Barbara Cilliers/Soonafternoon

 Swoon Worthy (swoonworthy.co.uk)

Už jenom kvůli prohlídce viktoriánského domu a jeho rekonstrukce stojí tenhle blog za to. Ale najdete tu i spoustu DIY tipů, rad jak na zařizování interiérů, ale třeba i na samotné blogování. Autorka blogu Kimberly začínala právě tím, že blogovala o rekonstrukci a zařizování svého domu. Dnes se živí psaním na volné noze, její interiéry se objevily v mnoha časopisech i knihách a dostala za svůj blog několik ocenění. A začala nabízet online službu dekorování interiérů – tedy doladění a styling dle osobnosti klienta – na dálku. Zajímavý byznys plán!

swoon worthy

Zdroj Swoon worthy

Vítězných blogů Amara Interior Design Blog v různých kategoriích je mnohem více. Tak pokud si je chcete projít všechny, najdete jejich seznam zde.