Rok 2020 se může zdát ještě daleko, ale experti firmy Dulux už pro nás mají odstín příštího roku vybraný. Je jím uklidňující odstín Tranquil Dawn (v překladu Klidné svítání).  Podle Duluxu má tento odstín přinést do interiérů dotek lidskosti a je velmi univerzální – dá se použít v různých kombinacích a vytvořit různou náladu.  Funguje v teplých, neutrálních, jemných i výrazných paletách.

dulux-barva-2020

Dulux nabízí hned 4 různé barevné kombinace, ze kterých můžete vybírat.

První je “A Home for Care” – tedy pečující domov. Barevná paleta je velmi jemná, pastelová a uklidňující.

care

Druhou variantou je “A Home for Play” – hravý domov. Jemné odstíny jsou doplněné výraznější žlutou, červenou, modrou a černou.

play

Třetí možností je “A Home for Meaning” – což by se dalo přeložit jako smysluplný domov.

meaning

Poslední variantou je paleta “A Home for Creativity” – domov podporující kreativitu.

creativity

A proč zvolil Dulux právě odstín Tranquil Dawn? Rok 2020 je startem nové dekády, nový začátek, nové svítání. Ve stále více hektickém a digitálním světě roste potřeba smysluplnosti, laskavosti a lidskosti. A to tento jemný odstín prý představuje.

Pro mě osobně je tahle volba, potažmo kombinace s jemnějšími a neutrálními odstíny trošku nudná. Snad ve variantě pro kreativní domov bych o ní uvažovala. Když se ale podíváte na inspirativní obrázky, většinou je tento odstín použit na malých plochách a zbytek interiéru je poměrně výrazný.  Třeba jako v této ložnici. Ta by se mi líbila :-)

loznice

Ale věřím, že lidem, kteří mají rádi vzdušnost a touží po uklidňujícím a minimalistickém interiéru se tento odstín bude líbit i ve větších plochách a v jemnějších kombinacích.

obyvak

Co na něj říkáte vy? Napište mi do komentářů!

Zdroj foto: Dulux/Akzo Nobel