Společnost PPG také každoročně vyhlašuje barvu roku. Pro rok 2019 se jí stala nádherná temně zelená, která nese název Night Watch. Pro podzimní a zimní dny ideální barva. Trochu mi evokuje Vánoce a barvu jehličí. A lesa vůbec.

PPG barva roku 2019: Night Watch

Night Watch je barva inspirována přírodou. Dee Schlotter, vedoucí manažerka společnosti PPG, doslova říká, že díky této barvě přeneseme veškerou léčivou energii z přírody do našeho domova.

PPG barva roku 2019: Night Watch

A já to mohu potvrdit, protože téměř stejným odstínem mám od léta shodou okolností vymalovaný obývací pokoj a kuchyň! (Kdo to chce vidět, sledujte tento týden můj Instagram!).

Barva byla zvolena mimo jiné i pro svou všestrannost, skvěle bude vypadat nejen v interiéru, ale i exteriéru.

PPG barva roku 2019: Night Watch

Můžete jí použít jak na doplňcích nebo jen na jeden kus nábytku nebo s ní rovnou vymalovat celý pokoj jako já.  Nebo jednu stěnu…

PPG barva roku 2019: Night Watch

Skvěle se bude doplňovat se zlatými či mosaznými akcenty, ale krásně vynikne i v kombinaci s bílou a černou barvou. Stačí zvolit jeden dominantní prvek. Nebála bych se ji použít i v dětském pokoji v kombinaci s tmavě modrou nebo již zmiňovanou barvou roku Spiced Honey od Duluxu.

PPG barva roku 2019: Night Watch

Chce to asi trochu odvahy rovnou malovat na takto výraznou barvu, ale já jsem rozhodně nadšená a můj interiér teď působí velmi útulným dojmem. K nudné béžové už bych se nevrátila!

PPG barva roku 2019: Night Watch

Co na odstín Night Watch říkáte? Troufnete si? :-)

Další inspiraci najdete na mém Pinterestu.

Foto: PPG, Elle Decor, Kitchen Studio of Naples