Všimli jste si, že některé městské části nebo ulice jsou přímo rájem pro určitý druh obchodů? A u interiérového vybavení to není jinak. Pojďte dnes se mnou na výlet Vinohradskou ulicí v Praze, kde najdete do interiéru opravdu téměř vše, od podlahy po strop.

Výlet začneme na dolním konci Vinohradské ulice, půjdeme tedy nahoru směrem od Václavského náměstí respektive od Národního muzea.

Hned na začátku najdeme dva showroomy s luxusními postelemi. Naproti Českému rozhlasu je to značka Royal Comfort a jen o kousek výš pak Dreambeds.

dreambeds

Vedle je pak showroom Rott design, což jsou specialisté na masivní rozkládací stoly, ale seženete tu i sedačky, doplňky značky SIA a další.

O kousek výš na rohu s ulicí Anny Letenské po levé straně sídlí postele stens a naproti Home Style – prodejce německého nábytku Hülsta a sedaček Rolf Benz a  Koinor. Kdybych měla dostatečný rozpočet tak beru rozhodně postel Hästensku a nábytek Hülsta, který je prostě “top” – elegantní a nadčasový.

Hulsta

Dále můžete navštívit luxusní kuchyně Poggenpohl, obchod Paralella s krásnými dekoracemi značky Rivièra Maison v moderním country stylu a naproti přes ulici obchod Designpropaganda s lahůdkami značek Vitra, Kartell, Magis, Alessi a dalších. A pokud máte rádi lehce etno styl, nevynechte hned vedle showroom Living Art.

Na rohu se Sázavskou ulicí (vpravo) je pak najdete showroom firmy Sedlák Interiér – tedy hlavně kuchyně a další nábytek.

V Sázavské ulici na dohled od Sedláka je také showroom svítidel Elusia.

O blok výše jsou pak kuchyně Schüller a kuchyňské studio Gorenje a hned naproti na rohu kuchyně Sykora.

A dostáváme se ke zlatému hřebu celé ulice – Vinohradskému pavilonu alias bývalé tržnici, kde zajásá srdce každho milovníka designu. Najdete tu obchod Stockist a Modernista. Je třeba tyhle značky vůbec představovat? Stockist je prodejcem toho “nej” designového nábytku, svítidel a doplňků věhlasných  značek, zejména skandinávských jako třeba Hay, Hübsch, Muuto… ale i dalších světových i českých výrobců. Také prodávají asi jako jediní u nás anglické barvy a tapety Farrow&Ball.  A v Modernistovi pak pořídíte to nejlepší z českého designu za posledních 100 let. Dále je tu pak Barkotex (podlahy, koberce a tapety) a Mario Wild Flowers a nakonec se, jistě už unavení, rádi osvěžíte výbornou kávou La Boheme Cafe.

pavilon-stockist

Hned vedle pavilonu ještě sídlí studio de.fakto pokud sháníte nějaký originální designový český kousek do interiéru.

A pokud byste snad náhodou ještě nebyli unavení, skočte na Náměstí Míru, kde na rohu se Slezskou ulicí v Národním domě sídlí showroom Alhambra. Tam najdete hlavně krásné designové osvětlení, ale i nábytek a doplňky. A jestli toužíte po krásné designové knížce o interiérech, architektuře, umění ale třeba i zahradách, módě nebo nějaké krásné kuchařce, zakončete výlet v knihkupectví Book Therapy – hned za Vinohradským divadlem (Římská 35). Budete nadšení!

Myslím, že ať už chcete nakupovat a nebo jen načerpat inspiraci pro vaše interiéry a projekty, je procházka Vinohradskou ulicí skvělá volba.

foto: jmenované firmy