Možná jste již zaregistrovali, že IKEA mění svůj dosavadní kuchyňský sytém FAKTUM. Nový systém nese název METOD a slibuje mnohá vylepšení. Měla jsem možnost prohlédnout si kuchyně METOD naživo přímo ve Švédsku a tak vám mohu přinést detailní informace z první ruky :-).

Opravdu maximální využití prostoru pod schody

Dnešní kuchyně už zdaleka neslouží jen pro vaření. Podle průzkumů stráví člověk v kuchyni průměrně 2 hodiny denně. 40% lidí používá v kuchyni internet, 44% dětí píše v kuchyni domácí úkoly… Kuchyně je opravdu rušným místem domácnosti a musí splnit spoustu požadavků na funčnosti i úložné prostory. Ale samozřejmě také na vzhled a útulnost. A tomu se snaží IKEA jít naproti.

Kuchyňský systém FAKTUM byl určitě skvělý a velmi variabilní. Každý si mohl navrhnout kuchyň podle svého. Ale nový systém METOD, který bude v prodeji od 1. dubna 2014, slibuje ještě větší flexibilitu a funkčnost. Je založený na stavebnicovém systému, který umožňuje vytvořit individuální řešení pro každý prostor.

Jaké hlavní výhody slibují nové kuchyně METOD?
1) Skutečná všestrannost – díky stavebnicovému systému můžete umístit skříňky, zásuvky a dvířka tak, jak chcete, aniž by se narušil celkový vzhled kuchyně
2) Maximum prostoru – nové rozměry skříněk umožní maximální využití prostoru kuchyně jakéhokoli tvaru a velikosti
3) Výraznější styl – široký výběr stylů umožní každému vybrat si to, co opravdu bude sedět jeho osobnosti
4) Větší výběr – rámy skříněk už nejsou jen bílé, můžete mít i černohnědé. Nové je i zabudované osvětlení a velký výběr různých druhů zásuvek. Také pracovní desky budou v nabídce ve dvou různých tloušťkách.
5) Snadnější a rychlejší sestavování – například horní skříňky se věší na speciální lištu…

Cenově bude nový systém METOD srovnatelný se systémem FAKTUM. A stejně tak platí záruka 25 let. Jen pozor na to, že nový systém METOD nebude se starým FAKTUM kompatibilní. Pokud tedy máte doma kuchyň FAKTUM a plánujete něco dokoupit, doporučuji využít aktuální akci na kuchyně FAKTUM – až do 19. 3. 2014 při nákupu získáte 20% zpět na kartě IKEA. Od 1. dubna už bude v prodeji jen systém METOD. Ale nebojte se, pokud po tomto datu budete potřebovat dokoupit něco ze systému FAKTUM pro vaši stávající kuchyň, můžete si díl objednat v rámci poprodejního servisu.

Kuchyň v obýváku nebo obývák v kuchyni? Pohrajte si s tím podle svého!

Mě osobně se nový systém líbí moc. Zejména chytré vychytávky, vylepšení a detaily, uspořádání vnitřních skříněk a šuplíků… Ale to si nechám na další článek :-). Kuchyně METOD nabízí opravdu obrovskou řadu možností, jak vaší kuchyň uspořádat. Takže, jak jsem o tom mluvila zrovna minulý týden na webináři, je důležité si nejprve pořádně rozmyslet, co vlastně od své kuchyně očekáváte a jak ji opravdu budete používat. Vařit, jíst, hrát si, scházet se s přáteli, psát úkoly, surfovat na netu… A nemusíte přemýšlet jen „klasickým“ způsobem, klidně dejte průchod své fantazii, ať je jen a jen pro vás vaše nová kuchyň opravdu dokonalá.

Foto a video: IKEA