Je to tady! Startuje podcast Design a podnikání!

Poslouchat na Apple Podcast

Poslouchat na Spotify

Vítejte u první epizody našeho podcastu o designu a podnikání! Jsem moc ráda, že jste tady a věřím, že vás podcast bude bavit, inspirovat a motivovat v cestě za vašimi sny a cíli! V této úvodní epizodě se seznámíte se mnou (pokud mě ještě neznáte) a s tím, co vám může podcast přinést a jakým tématům se budeme věnovat.

Na jaká témata se můžete těšit?

V našem podcastu se zaměříme na několik  hlavních oblastí, které považuji za klíčové pro úspěch v oblasti interiérového designu a podnikání. Budeme mluvit o:

  1. Podnikatelském mindsetu
  2. Marketingu a brandingu
  3. Systémech a procesech
  4. Osobním rozvoji

A spoustě dalších věcí souvisejících s podnikáním. Ale nezapomeneme taky na informace o zásadních trendech a novinkách v oboru nebo o udržitelnosti v interiérovém designu.

Akční krok: Vytvořte si vizi svého úspěchu

Na závěr epizody pro vás mám první akční krok. Vizualizaci, která vám pomůže přiblížit se ke svým cílům. Pusťte si ji! Doufám, že vás naše podcastové epizody budou bavit. Těším se i na vaše náměty a reakce! Pište mi do komentářů nebo pošlete email. V příští epizodě se budeme věnovat tématu „Vaše proč“ a definování vaší motivace pro podnikání a vašeho poslání. Mějte se krásně a příjemný poslech!

Přepis vytvořený automaticky. Omluvte případné chyby.

Krásný den a vítejte u první epizody podcastu o designu a podnikání. Ta myšlenka začít dělat podcast ke mně přišla už před poměrně dlouhou dobou a jsem moc ráda, že se mi konečně podařilo tenhle můj projekt a plán zrealizovat a že vy můžete podcast poslouchat.

V téhle úvodní epizodě bych vám ráda řekla trošku něco o mně, pokud mě ještě neznáte, a taky o tom, na co se v tomhle podcastu můžete těšit, o čem si budeme povídat a... Co to může přinést vám, jakožto posluchačům. No a už v téhle první epizodě pro vás budu mít jeden úkol, první akční krok, který doufám vám pomůže přiblížit se blíž vašemu snu, který máte v oblasti interierového designu.

Tak pokud se ještě neznáme, tak moje jméno je Jana Pěkná, jsem autorkou online školy bytového designu a klubu interiérových designérů. A proč mi možná trvalo tak dlouho dokopat se k tomu začít vytvářet podcast, je, že jsem vlastně v hloubi duše bloger. Já jsem blogovala už někdy od roku dva tisíce šest.

Samozřejmě o interiérovém designu a nejdřív to blogování byl můj koníček v době, kdy jsem začínala studovat interiérový design. Počase jsem to ale začala dělat promyšleně, protože blog je skvělý nástroj pro vaše podnikání, takže i pro můj vlastní byznys jsem si nastavila blog tak. Aby mi v mém podnikání pomáhal.

A dneska na stránkách Jana Pěkná CZ najdete přes 400 článků o interiérovém designu, o trendech, ale i o tom, jak v tomhle oboru pracovat nebo podnikat. Já jsem začínala svou kariéru v interiérovém designu jako interiérvá designérka předtím, ale jsem vystudovala Střední i vysokou školu ekonomickou a pracovala jsem v pojišťovně, takže možná je to podobný příběh, jaký mají mnozí z vás, že jsem změnila ten obor z něčeho úplně jiného a začala se věnovat interiérům.

A to blogování, musím říct, mi v tom právě hodně pomohlo. Časem potom jsem začala pořádat kurzy a vydávala jsem taky digitální časopis Bohemia Living, který samozřejmě byl také o interiérech, o dekorování, zahradě a jídle. No a časem vznikla právě online škola interiérového designu a nakonec v roce 2018 vznikl i klub interiérových designérů, což je taková...

Moje opravdu srdeční záležitost a prostor, který jsem si opravdu přála vytvořit a který slouží pro celoživotní vzdělávání designérů, proto aby byli v obraze, aby věděli stále o tom, jaké jsou nejnovější trendy. Co se děje v oboru a zároveň, aby jim klub i pomáhal právě s tím podnikáním, které pro nás kreativce mnohdy není úplně snadné a úplně se v tom neorientujeme a mýváme s tím potíže, takže i od toho je tady klub a v neposlední řadě je tady i proto, že v něm je skvělá komunita členů.

Kteří sdílí svoje zkušenosti, dovednosti, nebojí se podělit, poradit si navzájem a toho si vážím ze všeho nejvíc. No a na co se můžete těšit v našem podcastu? Já doufám, že podcast pro vás bude hlavně motivací a inspirací pro vaší práci v oboru interiérů, ať už... Třeba zatím jenom sníte o tom, že budete v oboru pracovat, možná studujete nějakou střední, vysokou školu, nebo už jste vystudovaní, možná máte nějaký rekvalifikační kurz a začínáte podnikat nebo hledáte práci v oboru, zaměstnání, cokoliv.

Ve všech případech doufám, že vás podcast bude bavit a najdete v něm užitečné rady, typy a inspiraci. Moje vize je, že se podcast bude točit kolem takových sedmi hlavních témat, sedmi pilířů, který jsou podle mě základem úspěchu v podnikání a vůbec v praxi, v oboru interiérů. To první téma nebo ten první pilíř je vzdělávání.

Nebudu vás tady v podcastu učit nějaké základy interiérového designu, nějaká pravidla a podobně, nicméně bych ráda pověděla, Vás pomocí podcastu informovala o hlavních novinkách, trendech a směřování, které se v interiérovém designu děje a bude dít. Velkým tématem pro mě je taky udržitelnost v interiérovém designu, takže určitě i o tom se budeme bavit.

Tím nejhlavnějším, čím se ale budeme zabývat, je podnikání. A ten druhý pilíř je za mě podnikatelský mindset. To je něco, co z mé zkušenosti chybí velké spoustě lidí. Spousta lidí, kteří chtějí pracovat jako interiéroví designéři, jsou kreativci, lidi, kteří chtějí tvořit, mají úžasnou fantazii, chtějí pomáhat lidem, krásně bydlet a mít krásné interiéry, ale s tím podnikáním jsou trošku na štíru, nemají ten správný přístup k tomu, nemají to správné nastavení mysli, které by podnikatel mít měl.

Takže tím se budeme hodně zabývat. Budeme samozřejmě mluvit třeba i o marketingu a o tom, jak se zviditelnit, jak zpropagovat svoje služby, jak třeba správně nastavit ceny nebo jak vůbec nastavit systémy a procesy v tom vašem podnikání a v té vaší designerské praxi, aby všechno fungovalo jako na drátkách a aby jste nejenom vy, ale i vaši klienti měli jasno v tom, jak to u vás chodí, co můžou očekávat, jak bude probíhat spolupráce s vámi a podobně.

Nedílnou součástí úspěchu interiérového designéra je podle mě i osobní rozvoj. A nejenom v práci interiérového designéra, ale i v podnikání všeobecně. To podnikání jako takové je prostě cesta, je to proces, kdy neustále musíme vykračovat z naší komfortní zóny, neustále se musíme posouvat, musíme si zpracovat třeba svoje nějaká vnitřní negativní přesvědčení, musíme pořád prostě se zlepšovat, pracovat na sobě.

Aby jsme byli pro svoje klienty přínosem a aby nám to podnikání fungovalo, aby nám přinášelo zisk, ale taky radost. Takže dalším tématem, o kterém se tady budeme bavit, je osobní rozvoj, možná zboření nějakých tabu, nějakých těch negativních přesvědčení a názorů, který lidi můžou mít, jak už klienti, anebo interieroví designéři, Kteří třeba potom mají problém nastavit si správně ceny, jednat s klientem nebo být vidět.

Dalším důležitým bodem za mě je budování vztahu a budování komunity. Já plánuji pozvat do podcastu i zajímavé hosty a věřím, že budou rádi sdílet svoje zkušenosti z praxe, že budou ochotní pomoct. Třeba nějakou radou vám, kteří teprve začínáte nebo se chystáte vůbec začít studovat interiérový design a že i s vámi společně, pokud budete třeba podcast odebírat nebo budete komentovat, budete mi psát zprávy o tom, co byste ještě chtěli v podcastu slyšet, co by vás zajímalo, že tím vytvoříme Skvělou a podporující se komunitu lidí, který interiérový design baví a zároveň se tím chtějí úspěšně živit, chtějí si se úspěšně prosadit a nebojí se makat, makat na sobě a něco pro ten svůj sen udělat.

No a ten poslední, sedmý pilíř, který vlastně všechny ty témata uzavírá a je nad tím vším, je téma, kterým se budeme zabývat už hnedka v příští epizodě, takže si ji nezapomeňte pustit a tenhle pilíř se jmenuje Vaše proč. Proč byste vůbec měli navrhovat interiéry? Proč je to důležité? Jaké je vaše poslání?

Jaký smysl to má? Proč by to někoho mělo zajímat? Samozřejmě to, abyste byli úspěšní, abyste se prosadili, něco stojí. Je to hodně práce, je to náročná práce, ale stojí to za to. Ale vy musíte mít nějaké to jasné a pádné proč, nějaký důvod, který vás podrží ve chvíli, kdy to třeba nepůjde úplně tak snadno. Tím se budeme zabývat v příští epizodě.

Jak jsem říkala, podcast by pro vás měl být hlavně motivací a motivací k akci, k tomu, abyste na sobě a na svém podnikání a na svém úspěchu makali. Takže dneska mám pro vás hned první akční krok. Ať už jste v jakékoliv fázi v tuhle chvíli čekali, Možná jenom sníte zatím o tom stát se interiérovým designérem, možná už jste na té cestě, možná už pracujete jako interiérový designér a chcete být úspěšnější.

Je to jedno, ať už jste kdekoliv v tuhle chvíli by chtěla, abyste si představili, kde chcete být za pět let ode dneška. Protože bez nějakého plánu a vize to úspěšné podnikání ani kariéru nevybudujete. A víte co, tak pojďme si udělat teď rovnou takovou vizualizaci. Já vizualizace používám moc ráda, jak pro sebe, tak i při práci s designéry, ať už v našem klubu, nebo při osobním mentoringu a při konzultacích.

Takže pokud teď zrovna neposloucháte v autě, tak si zavřete oči a několikrát se zhluboko nadechněte a vydechněte a zkuste se úplně uvolnit, zrelaxovat.

A soustředit se sami na sebe. A

představte si teď, že jste v nějaké krásně zařízené místnosti, kde se cítíte příjemně, na nějakém místě, které třeba máte rádi, kde je vám pohodlně, kde se cítíte v bezpečí. A

teď... Si představte, že před vámi je buď televize nebo nějaké promítací plátno a právě se vysílá film a ten film je o tom, čeho všeho jste dosáhli, jakých úspěchů jste dosáhli, kdo jste za pět let ode dneška. A vám nechám chvíli, prociďte si to, podívejte se na ten film, podívejte se, co tam vidíte. Jaký jste, jak vypadáte, co děláte, jak třeba vypadá váš běžný pracovní den, s jakými klienty se setkáváte, nad čem konkrétně pracujete.

Jaké jsou ohlasy vašich klientů, jaké realizace třeba máte už za sebou, jakých úspěchů jste dosáhli, možná vidíte časopisy, v kterých jsou fotografie vámi navržených interiérů, možná vidíte nějaké ocenění, které jste za svou práci dostali.

Anebo možná stačí, když vidíte ty spokojené tváře klientů, kteří jsou vám vděční za to, jak jste jim pomohli, jsou vděční za to, jaké prostory jste pro ně vytvořili a jak spokojeně se jim tam bydlí.

Představte si do nejmenších detailů, jak to vypadá. Jak to chutná a hlavně jaké pocity máte, tak

jestli už jste si to dostatečně nacítili, tak se pomalu mysli vraťte zpátky do místnosti, v které zrovna jste a otevřete si oči. Tak já doufám, že ta představa byla příjemná, že jste si procítili všechny ty pozitivní emoce, který budete mít za pět let ode dneška, až si splníte všechny sny, které dneska máte.

A ať už jste si představovali cokoliv, ať už vypadá ten váš úspěch jakkoliv, tak si teď řekněte, když nezačnu dělat nějaké kroky dneska, Když nezačnu na tom svým snu pracovat, tak těch pět let uplyne a mně se to nesplní a budu se cítit opravdu špatně a to by byla hrozná škoda. Tak jaký si dám pro dnešek závazek?

Jaký jeden krok bych mohl udělat dneska nebo mohla udělat dneska? Může to být úplně malý kruček, jedna malá věc. Jestli nevíte, co by to mohlo být, tak třeba kliknutí na odběr tohohle podcastu. Ale vážně, jaký jeden malý krůček můžete udělat ještě dneska, teď nejlépe, hnedka, jak skončí tenhle díl podcastu.

Aby se ty vaše sny začaly pomalu plnit. Já vám každopádně budu moct držet palce, aby za těch pět let ta vaše realita vypadala přesně tak, jak jste si vysněli a doufám, že k tomu aspoň trošku přispěju já, ať už podcastem nebo čímkoliv dalším, co dělám pro vás, protože mým posláním je pomáhat vám splnit si váš sen.

Ať už je jakýkoliv v oblasti interiérového designu, váš sen o úspěšném podnikání, o úspěšné praxi. Takže od toho jsem tady. Těším se moc na to, co budeme společně zažívat a společně vytvářet tady v našem podcastu. Budu se těšit na vaše náměty, co byste chtěli poslouchat. O čem byste chtěli poslouchat a mějte se moc krásně, těším se na vás v příští epizodě.