Dáváte si novoroční předsevzetí? Nebo už jste to vzdali? A jak jste na tom s plánováním a stanovováním cílů?

Předsevzetí už si nedávám roky, protože – však víte – ono to nějak nefunguje ?

Místo toho jsem vždycky plánovala, jakých cílů chci dosáhnout, kam se posunout, co se naučit, co si pořídit, kam jet na dovolenou.

Ale poslední dva roky už ani tohle nedělám. Víte proč? Protože ono to totiž ve výsledku způsobuje zbytečný stres. Snažíte se dosáhnout těch cílů, honíte se za čísly, věcmi, zážitky… A pocit radosti z toho se poněkud vytrácí. (Možná mi i dost otevřela oči knížka Čtyři tisíce týdnů, doporučuju!)

Nicméně pozor! Plánování je důležité!

Ono zase nechat všechno jen tak plynout není dobrý nápad. Zvlášť, když máte nějaký velký sen, který si chcete splnit. 

Vždycky proto hledám způsoby, jak zajistit, aby byl každý rok lepší než ten předchozí, abych byla spokojená.

Akorát jsem před dvěma roky změnila přístup. A zavedla jsem to i u nás v klubu do našeho každoročního plánovacího workshopu, kterým se členy na konci roku procházíme.

Víte, co je totiž důležitější než dosahování nějakých výsledků a čísel? To, jak se potom cítíte!

A tak jsem se rozhodla svoje roční plánování otočit a nejdřív si napsat, jak se chci cítit. Nekoukám (už) na čísla a výkon, ale na to, jaké pocity chci zažívat v daném roce. A možná mi to tak vyhovuje i proto, že celkově mám k životu i podnikání přístup, řekněme,  “spirituální” ?.

Zkuste to letos taky!

Jak se chcete cítit VY?

Někdy je to, pravda, těžké vymyslet. Protože většinou o těchto věcech moc nepřemýšlíme…  Tak tady je taková pomůcka: Zkuste to obráceně a nejdřív si napište, jak se nechcete cítit. Co nechcete zažívat.

Třeba: Nechci zažívat stres. Zklamání. Pocit viny. Že jste třeba (zase) neudělali nic pro to, aby se splnily vaše sny. Nebo že jste udělali něco, aniž byste si předem nastudovali potřebné informace, a ono to nevyšlo…

A teď se soustřeďte na to pozitivní. Jaké by to bylo, kdybyste se na konci roku 2023 cítili…

Co třeba takhle:

  • Cítím se pyšný/á sama na sebe, na to, co jsem dokázal/a, že jsem se vzdělával/a a zlepšil/a jsem se
    nebo že jsem začala budovat podnikání v interiérovém designu.
  • Cítím se v souladu se svým posláním.
  • Cítím nadšení, že jsem pomohl/a X lidem s jejich interiérem…
  • Cítím se jako profesionál/úspěšný podnikatel

Tak co, není to lepší přístup? Teprve po tomhle cvičení začněte plánovat, jaké kroky budete v roce 2023 podnikat. A vždycky si je nechte projít “filtrem” toho, jestli daná činnost a její výsledek přinese kýžené pocity.

Ono vám to nakonec také pomůže s tím, když máte dělat něco, do čeho se vám nechce. Když musíte vykročit ze své komfortní zóny. Třeba jít někam na networking, mluvit o sobě, prezentovat se – nechce se vám do toho. Ale když si řeknete, že když to uděláte, budete se cítit třeba jako profesionál – což byl váš cíl – tak se do toho snáz pustíte.

Dejte mi vědět v komentářích, jestli vás to inspirovalo!

A já vám přeji do roku 2023 hodně štěstí, zdraví, lásky, splněných snů a zažívání pocitů, po jakých toužíte!

P.S. Udělejte první krok směrem k pocitům, které chcete zažívat. Staňte se členem našeho klubu designérů – aspoň na zkoušku. Máte teď skvělou příležitost. Do pátku 6. ledna 2023  se slevovým kódem ADVENT22 můžete klub prozkoumat po dobu 7 dnů a nemusíte nic platit. V klubu si můžete třeba hned pustit záznam našeho plánovacího workshopu, kde společně projdeme celý proces a stanovíte si kroky, které v roce 2023 podniknout.

P.P.S A jestli chcete vědět, jaké pocity mám v plánu já, tak jsou to síla, sebe-jistota, hojnost, pohoda, pocit, že jsem užitečná a nápomocná ☺️