Tento článek je sponzorovaný.

Ať už bytovým designem začínáte nebo jste zkušení matadoři, určitě jste narazili na křeslo, zvané ušák. A i když designově rozhodně nepatří mezi novinky, je spousta důvodů, proč by mělo patřit do i do moderních interiérů.

Křeslo, proč máš velké uši?

Domy ze 17. století byly velmi špatně izolované. Před krbem jste si v zimě užívali teplo ohně, ale mrazivý průvan vás hladil po krku. Na počátku 17. století vynalezl osvícený truhlář, jehož jméno bylo bohužel zapomenuto, ušák. Tato křesla chrání krk a ramena před průvanem.

První verze křesel byly dřevěné, a logicky nijak zvlášť pohodlné. Postupem času tak přišlo ke slovu čalounění. Koncem 19. a začátkem 20. století s postupující industrializací byla vyrobena řada křesel. Ceny klesaly, ale komfort se zvyšoval.

Proč milovat ušák?

Křeslo Wingback, také nazývané křeslo ušák, má vysoké pevné opěradlo, okřídlené boky a dřevěné nohy. Pokud si lámete hlavu s výběrem toho správného křesla pro váš interiér, použití této klasiky vám může váš problém vyřešit.

Křesla ušák jsou na podzim a v zimě mimořádně útulná a praktická. Právě křídla, která dávají těmto křeslům jejich anglické jméno, pomáhají zachytit teplo z krbu a blokovat průvan.

Zdroj

Váš topný systém může odvést naprosto obdivuhodnou práci při udržování tepla, ale i tak si můžete užít schoulení do křesla s plyšovým přehozem a knihou. Pokud si chcete při výběru čalounění pohrát s barvou a vzorem, tak klidně můžete. Díky nadčasovém tvaru si můžete dovolit i odvážnější kombinace a experimentovat se vzorovanými stranami nebo zábavným pruhem uprostřed.

Zdroj

Křesla Ušák vypadají skvěle také například v kůži. Představte si kůži jako modré džíny ve světě čalounění – je pevná, klasická a hodí se ke všemu. Pokud víte, že chcete křeslo Ušák, ale máte problém s čalouněním, sáhněte po klasice.

Zdroj

Křesla Ušák navíc poskytují soukromí v otevřených prostorách. Vysoká opěradla a obklopující křivky z nich dělají ideální místo pro soukromý rozhovor. Umístěte pár křesel směrem ke krbu nebo ohniskové stěně do otevřeného prostoru a vytvoří přirozený předěl místnosti.