V tomto příspěvku bych vám ráda ukázala práci naší absolventky Marie, která byla zároveň tou studentkou, která loni v červnu získala stipendium na kurz Základy designu interiérů. Myslím, že talent, který jsem v Marii před rokem viděla, se v její závěrečné práci potvrdil.

Zadáním projektu byla rekonstrukce obývacího pokoje pro mladou rodinu včetně renovace schodiště. To mělo nevyhovující barvu, která se nehodila k modernímu stylu. Prostor byl nevyvážený, chyběly úložné prostory a celkový koncept.

Proměnu můžete posoudit na fotografiích „před“ a vizualizacích v galerii níže. Co se mně osobně velmi líbí je je úložný nábytek navržený na míru. A zejména pak skříň v rohu u sedací soupravy, jejíž jednu část tvoří vzdušná konstrukce z kovu v barvě matného zlata. Krásný nápad!

Dřevěné lamely, navíc ozvláštněné LED osvětlením, příjemně oddělily obývací prostor od jídelního.

K návrhu jsem měla i pár připomínek. Na stěně vlevo od dveří by stálo za to umístit nějaký větší výraznější obraz, aby se opticky vyvážila velká hmota skříně vpravo.

Také skříň navržená k zešikmené zdi v rohu možná v této podobě nepůjde realizovat, kvůli doléhání hran ve zúžené části.  To už ale jistě vyřeší designérka po konzultaci se zkušeným truhlářem, který bude nábytek vyrábět. Ve vizualizaci je naznačené umístění obrazů podél schodiště, kde jsou malé nedokonalosti v samotné vizualizaci (rámy příliš u sebe), nicméně tyto obrazy nejsou součástí návrhu. 

V galerii se pohybujte šipkami, můžete kliknout pro zvětšení obrázků.