V dnešním příspěvku bych Vám ráda ukázala závěrečnou práci v kurzu designu od naší absolventky Michaely Krainové. 

Její návrh obývacího pokoje se tématicky krásně hodí k právě začínajícímu jaru – v tomto duchu je totiž laděné vybavení s květinami a kolibříky. I barevná paleta obsahuje něžné pastelové odstíny a interiér působí velmi žensky. 

Úkolem v projektu bylo vytvoření návrhu předsíně a obývacího pokoje pro mladou rodinu s dcerou v předškolním věku žijící v bytovém domě v Praze. 

Dům je z roku 2013 a interiér bytu byl vybavován postupně, jak se měnily nároky na bydlení. Chyběla mu ústřední linka – jednotný koncept.

Obývací pokoj je spojený s kuchyní, která byla nadčasová a hodnotná od studia Hanák, a která jak velikostně tak funkčně rodině vyhovovala,. Majitelé se tedy rozhodli ponechat vše kromě pracovní desky, dřezu a zástěny. 

Ostatní vybavení včetně podlahy bylo možné změnit. Jejich přáním bylo vnést do prostoru pastelové barvy a přírodní tóny. 

Požadavkem bylo vytvořit také pracovní koutek pro častý homeoffice majitelky, čtecí/relaxační koutek, zakomponovat nyní volně stojící vinotéku do kuchyně, uplatnit nevyužitý kabel na zdi nad dřezem a v neposlední řadě přidat úložné prostory např. pro ukládání tříděného odpadu. 

V předsíni  také chyběla šatní skříň a je třeba předsíň opticky zvětšit. 

Rozpočet projektu był 350 000 Kč.

V galerii níže můžete posoudit, jak se návrh povedl. 

Mě práce Michaely velmi potěšila, je tam spousta originálních nápadů, má to šmrnc :-). Možná trošku odvážnější kombinace tapet s motivem od Van Gogha a s kolibříky se vyplatila. Je super, když má designér odvahu a klient je tomu nakloněný.  Také ale musí designér přijít s praktickým a ergonomickým řešením, což se tady taky povedlo. Všimněte si například sklápěcího pracovního stolu s intergrovaným LED osvětlením, šikovného místa na tříděný odpad nebo praktické skříně v předsíni. 

V galerii se pohybujte šipkami, můžete kliknout pro zvětšení obrázků.

Tapetu s kolibříky a kruhovou tapetu s rozkvetlými větvemi od Van Gogha prodává Vavex.