Předsíň je místo ve vašem bytě, které vytváří první dojem. A každý z nás si podvědomě přeje, aby byla návštěva ohromena tím, jaký máme vkus. Nábytek do předsíně ale neslouží jenom k dekoraci, má i své praktické využití. 

nábytek, předsíň, vybavení, jana pěkná, interiérový design, westwing

 

Zde vám představíme krok za krokem jaký nábytek vybrat do předsíně

Pro začátek si musíme ujasnit pár kroků a technik, podle kterých postupovat, aby tyto, zpravidla malé prostory, byly co nejlépe využité.

Nejdůležitější je to, abyste na zařizování vaší předsíně měli dostatek času. Nejhorší je myslet si, že tato část domu není důležitá, když se jedná o menší místnost, a její zařízení necháváte naposledy.

Velice důležité je tedy zvolit si jeden konkrétní styl, který bude ladit s ostatními místnostmi v domácnosti a tímto stylem vybavit i vaši předsíň. Když zařizujete svůj byt nebo dům, vytvořte si jednotný koncept, kterého se budete držet.

Mějte na paměti, že zařizujete zpravidla malé prostory a pokud máte vaší chodbu a předsíň v paneláku dobře víte, o čem mluvíme. Proto je lepší vybírat do těchto místností pouze nábytek, který skutečně potřebujete. Vybírejte menší komody a skříňky a vyhnete se tomu, že místnost působila stísněným dojmem.

Zaměřte se také na detaily. Důležitým prvkem chodby je designové zrcadlo. Obecně platí pravidlo, že čím větší zrcadlo zvolíte, tím větší bude předsíň vypadat.

nábytek, předsíň, vybavení, jana pěkná, interiérový design, westwingTip: Designové konzolové stolky můžete najít online na WestwingNow.cz
nebo pro Slovensko na WestwingNow.sk.

 

Jaké dekorace, barvy a osvětlení se hodí do předsíně

Pokud již máte vybraný vhodný nábytek do předsíně, je načase také vybrat dekorace, barvy a osvětlení, kterým toto místo doladíte a přidáte mu šmrnc. Důležité jsou také barvy, nebojte se je použít. Využijte je však pouze na spodní část stěn, zbytek nechte v bílé barvě. Právě tento styl výmalby je totiž vhodný do malých prostor. Nezapomeňte také na zeleň, ale dejte si pozor, aby měly květiny také dostatek denního světla, což může být na chodbě problém.

nábytek, předsíň, vybavení, jana pěkná, interiérový design, westwing, dekorace,

 

 

A co osvětlení?

Osvětlení je na chodbě opravdu důležité. Funkčnost však nesmí postrádat styl. Například pokud máte v předsíni vysoké stropy, zvolte stylová industriální závěsná svítidla. Nebo v prostorech v minimalistickém stylu se budou skvěle vyjímat závěsná světla ve tvaru koule. Pokud nemáte vysoké stropy, zvolte spíše funkční světla, která můžete doplnit nástěnnými lampami.

nábytek, předsíň, vybavení, jana pěkná, interiérový design, westwing, dekorace, osvětlení,

 

Shrnutí

Nezapomínejte na to, že předsíň udává tón celému domu a interiéru. Vyhněte se tedy tendencím zařizovat tuto místnost nábytkem, který se nikam jinam nehodí. Snažte se styl a barvy předsíně ladit s celým vaším domem. Důležité jsou také úložné prostory – komody a skříňky, kam si po příchodu odložíte svršky, peněženku nebo klíče.


Článek vznikl ve spolupráci s Westwing.cz

Zdroj fotografií: Westwing