Jana v našem kurzu Základy interiérového designu navrhovala moderní obývací pokoj spojený s jídelnou a kuchyní. Klíčový slovem v tomto projektu je  setkávání – jednak obou partnerů, kteří zde spolu budou trávit čas při vaření, při odpočinku nebo při setkávání s přáteli, společné vaření pro ně a stolování s nimi.

Podle přání klientů by místnost měla působit vzdušně, aby navodila pocit pohody a oddechu. K tomu by měla obsahovat přírodní materiály a klienty oblíbenou tyrkysovou barvu. 

 

Jak se návrh povedl?

To můžete posoudit v galerii níže (klikněte pro zvětšení a mezi stránkami se pohybujte šipkami).

Z mého pohledu je prostor velmi dobře vyřešen. Samotná kuchyň je podle všech ergonomických pravidel a navíc je opravdu velkorysá, takže dle přání klientů tu bude spousta prostoru pro společné vaření a návštěvy přátel. Líbí se mi ostrůvek, kde je část pro posezení v odlišném provedení pracovní desky, což prostor hezky oddělí. Chválím volbu  nechat udělat parapet součástí pracovní desky – bude to působit čistě a elegantně. 

Jana se zhostila perfektně i výkresů kuchyňské sestavy na míru. Kamenný obklad za televizí tento jinak nepěkný černý přístroj hezky skryje. Můj osobní tip by byl vybrat trošku jiný koberec do obývací části – já bych byla pro něco výraznějšího, možná se vzorem… Ale to už je věc designérky a také klientů, co se jim líbí. :-)

Z hlediska praktičnosti mě napadá, že by možná stálo za to, prohodit lednici s vysokou skříní s troubou a mikrovlnkou, protože vedle trouby (u dveří) se nachází v návrhu potravinová skříň. Tudíž lidé, když donesou domů nákup, by měli pohodlnější vše ukládat na jednom místě do skříně a lednice a nemuseli polovinu nákupu přenášet přes celou místnost…  Návaznost činností a pracovní trojúhelník v kuchyni by se tím nenarušili a jistě by klienti do budoucna tento detail ocenili.