Jak možná víte, v naší škole každý rok poskytujeme jednomu studentovi plné stipendium na náš kurz Základy designu interiérů. A vloni se touto stipendistkou stala Lucie, která podle nás měla ten správný potřebný talent pro interiéry, ale zároveň jí její okolí v jejím snu o kariéře na poli interiérového designu příliš nepodporovalo.

Lucie byla ale rozhodnutá bojovat a tím nás přesvědčila. A navíc měla jasno (i díky předchozím zaměstnáním) v tom, že nestačí jen talent na design, ale je potřeba i ekonomické myšlení a marketing, aby byl člověk úspěšným podnikatelem. A i proto jsme Lucii vybrali – k čemu je, umět navrhovat krásné interiéry, když nedokážete “máknout” na svém podnikání a svoje umění a dovednosti také prodat?

Jak vypadal Lucčin závěrečný projekt?

Na Lucčin závěrečný projekt z kurzu designu se můžete podívat v tomto příspěvku. Lucie měla za úkol navrhnout obývací pokoj s kuchyní v panelovém domě. Když se podíváte na fotky interiéru “před” a na navržený interiér, ta proměna je obrovská!

Původní kuchyň naprosto nevyhovovala, předěl mezi kuchyní a obývákem působil velmi nemoderně a nebyl ani praktický. V nové kuchyni má paní majitelka mnohem více pracovní plochy i úložných prostor a navíc se schovala i sušička. Ta byla “bolavým místem” tohoto projektu. Mít sušičku (nebo pračku) v kuchyni je opravdu nešikovné. Ale bohužel nikde jinde v bytě jí umístit nešlo a klienti si jí v kuchyni vyloženě přáli nechat. A přání klienta je vždy na prvním místě!

Sen o “venkově ve městě Lucie klientům splnila. Interiér se nese v rustikálním stylu, je velmi pěkně sladěný. Nezbývá než se těšit na realizaci!

Projekt si prohlédněte v galerii. Klikněte na náhled a mezi jednotlivými stránkami se pohybujte šipkami.