V pokračování našeho cestování napříč Evropou za textilními dekoracemi se dnes podíváme do Francie. Poznáte třeba značku Houles a prohlédnete si vzory látek, barvy a styly společnosti Camengo.

Francii jsem navštívila několikrát. Bydleli jsme v soukromí u našich přátel. Interiéry byly umělecky laděny a proto vám nemohu říci, jaké se používají běžné typy závěsů. Žádné tam totiž nebyly :). Hledala jsem v knihách, většinou v Pařížských interiérech, a našla závěsy velice jednoduché, lněné, zavěšené na luxusní tyči, starožitné garnýži. Nádherné interiéry, nádherné výhledy a na oknech klasické rolety nebo nic. Nebylo třeba zdobit okna složitými dekoracemi.

cestujeme za textilem

použito z webu Birlaa.A1

Francouzské interiéry se liší od anglických svou tradicí v Ludvíku XIV. Jsou ležérní. Jsou jiné. Mají v sobě uměleckého ducha francouzských malířu 19. století.

Líbí se mi, že dokáží zachovat to, co je v interiéru původní a myslím, že to ctí a mají to rádi. Jednoduše pak doplní historický interiér moderními prvky a uměním.

cestujeme za textilem

Foto by Casamance

Angličan stále považuje za kvalitní závěs ten, který má podšívku. Francouzské lny se podšívkovat nemusí. Pokud se zaměříme na klasické textilní interiéry, budou tam také závěsy s podšívkou, baldachýny a draperie. Podšívka může být barevně jiná a podtrhovat tak určitý detail.

cestujeme za textilem

Foto by Houles, kolekce port a třásní

Horní řasení závěsů bude stejné jako v Anglii, ale co se může lišit jsou porty a prýmky, které se používají. V tom je jedinečná značka Houles, která se specializuje na výrobu těchto port a prýmků. Jednoduchý, jednobarevný závěs se stane opravdu originálním…

cestujeme za textilem

Foto by Hules, kolekce Palma

V čem jsou pro mě jejich závěsy jiné, je použití dvoubarevně laděných závěsů. Jejich spojení, sešití, je začištěno právě portou a třásněmi. Nevidím to nikde jinde než u francouzských značek a opravdu se mi to líbí. Několikrát jsme to již použili i u našich klientů.

cestujeme za textilem

Foto by Camnego

Co je velkou novinkou pro rok 2020? Dlouhé třásně na závěsech, taburetech, polštářích – prostě všude! Je to odvážné a musíte to milovat. Právě kombinace dlouhých třásní a moderního interiéru je jedinečná.

cestujeme za textilem

Foto by Houles

cestujeme za textilem

Foto by Camengo

Při prezentacích nových kolekcí látek, které jsou většinou v lednu a na jaře, si všímám rozdílnosti a určitého stylu každé značky. I každá země je trochu jiná. Textil v interiéru podtrhuje styl, určuje osobitost majitele. Výrobci se samozřejmě drží určitých trendů, které bytový textil nemohou minout, ale původ – ze které země jsou – je poznatelný.

cestujeme za textilem

cestujeme za textilem

Barvy, struktury materiálů a jejich použití, foto by Camengo

Různorodý styl našich domovů, který už není svázán určitým klišé, nám dává velký prostor k tvořivosti. Žijte v tom, co máte opravdu rádi a nebojte se toho.

cestujeme za textilem

Foto by Camengo

Pastelové barvy a dřevo. Propojte jemné odstíny různými strukturami látek.

cestujeme za textilem

Foto by Camengo

Interiér podtrhne nádherná čalounická látka. Sofa potažená v textilu je pro mě příjemnější než kožené sedací soupravy. Nestudí. Vnese barvy a vzory do interiéru. Na obrázku je hezky propojena moderna s klasickým interiérem.

cestujeme za textilem

Foto by Camengo

Francouzské textilní interiéry jsou jednoduché a elegantní, nebo nádherně zámecké. Jak se vám líbí? Napište nám do komentářů!

Příště se podíváme do Španělska. Přeji vám krásný den!

Romana Hozáková, Rachevo.cz