Vánoce jsou zase za rohem. Letí to, že? Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo miluje interiérový design (a nebo chcete pod stromečkem udělat radost sami sobě :-) ) tak mám pro vás dnes několik tipů, co pořídit.

Vzorník NCS

Vzorník v systému NCS je univerzálním nástrojem a pomůckou interiérového designér.  Kódy z něj můžete používat k namíchání jakýchkoli barev nejrůznějších značek. Ale hodit se vám bude i k slaďování barev v interiéru obecně. Výhodně se dá koupit třeba zde.

vzornikKnížky o designu, které vyšly v roce 2019

Tak jako první vám samozřejmě musím doporučit mojí knížku Jak si zařídit domov. Je určená primárně těm, kdo si zařizují vlastní bydlení a neví, jak na to. Postup, kterým vás v knížce provedu, je inspirovaný tím, jak pracují interiéroví designéři. Zjistíte, jak najít svůj styl a odhalit všechna přání a potřeby, jak vytvořit koncept a držet se ho, jak rozmístit nábytek v počítači nebo na papíře a jak vše úspěšně zrealizovat. A mezi tím spousta tipů a triků, aby vše ladilo a vypadalo krásně.

tipy na dárky

Další knížka, která letos vyšla, je určená už spíš těm, kdo se interiérovým designem zabývají více do hloubky – studentům, designérům ale i nadšeným laikům. Je to knížka Ivy Bastlové o barvách. Najdete v ní přehledně rozdělené a popsané nejrůznější odstíny a také rady na to, jak je kombinovat pro dosažení kýženého výsledku. A jakých kombinací se třeba raději vyvarovat.

Já sama knížku doporučuji svým studentům k rozšíření si obzorů o barvách – dozví se mimo jiné to, jak vznikají barevné trendy a jak se za posledních pár let vyvíjely. Protože interiérový designér by měl být v obraze a měl by znát aktuální trendy a vědět, proč jsou tu a k čemu jsou dobré. Na knížce oceňuji i to, že uvádí názvy nejrůznějších odstínů srozumitelně česky. Někdy bývá totiž oříšek rozlišit, co je třeba “pudrová”….

kniha o barvach

Další tip na knížku není tak úplně o interiérech, ale vlastně s nimi velmi úzce souvisí. Nestačí totiž vybudovat ten krásný interiér. Potom v něm taky budete muset žít. Budete se o něj muset starat, pečovat o něj. Vytvářet teplo rodinného krbu, aby se vám tam dobře bydlelo. A to je téma knížky Zamilujte si svůj domov, kterou napsaly Míša a Markéta z blogu Mámami. Je to moc milá knížka, která vás jemně navede na cestu budování toho nejúžasnějšího domova pro vás a vaší rodinu.

kniha o domove

Všechny tři knížky vydalo nakladatelství Grada.

Digitální měřič

Není nic horšího než složitě měřit interiér u klienta pomocí svinovacího metru… Proto je ideálním řešením měřič digitální, laserový. Nemusíte mít nějaký super vychytaný, s bluetooth a podobnými vymoženostmi. Já sama mám jednodušší variantu podobnou této. 

meric

Vzdělávání

Upřímně, u nás v rodině to na Vánoce už pár let není moc o věcných dárcích, jako spíš o zážitcích – třeba dárkových poukázkách na nějaký zajímavý kurz, akci, divadlo apod. Podle mě to jsou dárky nejlepší – zážitek totiž vydrží déle a udělá větší radost :-)

Proto, pokud máte doma někoho, kdo touží stát se interiérovým designérem, zkuste mu dát nějaký kurz, workshop a pod. V naší škole můžete pořídit třeba poukázku na kurz interiérového designu, který bude začínat v únoru.

A nebo darujte půlroční členství v našem designérském klubu! Obdarovaný se tak bude vzdělávat pravidelně, každý měsíc. Je jedno, zda je to začátečník a nebo už zkušenější designér….

Po čem vy osobně toužíte? Co byste si přáli najít pod stromečkem! Napište mi do komentářů!