Je to tady! Taky jste vždycky snili o tom, aby bylo možné vyzkoušet předem, jak bude vybraný odstín barvy vypadat na vaší zdi, aniž byste museli kupovat minimálně litrovou plechovku barvy? Dulux konečně začal i u nás nabízet svoje testery.

dulux-vzorky

V nabídce vzorků je 90 odstínů – 45 odstínů barevné palety Colours of the World a 45 odstínů barevné palety EasyCare. Není tedy možné nechat si namíchat jakýkoli odstín ze vzorníku, ale i tak je výběr opravdu široký.

Jeden tester vystačí na natření 1m2 ve dvou vrstvách.

dulux-na-stene

Skvělá je také cena těchto vzorečků – jen 29 Kč. Není tedy problém nakoupit vzorků více a rozhodnout se potom, který je pro vás ten pravý.

Lidé si mohou samozřejmě vzorky koupit sami, ale skvělá pomůcka je to i pro vás – interiérové designéry.

Tady jsou 4 způsoby , jak můžete vzorky šikovně využít ve své praxi:

 1. Samotné testování odstínů
  Můžete třeba sami investovat těch pár korun a přinést si ke klientovi vybrané vzorky a natřít jimi zeď, abyste mu ukázali, jak bude vámi navržený odstín vypadat (a také si to sami vyzkoušeli, protože ani ten nejlepší designér nedokáže předem říct “od stolu”, jak bude odstín vypadat v konkrétním interiéru v konkrétních světelných podmínkách. A ani papírový vzorník to kolikrát nezachrání.)
 2. Dárek
  Věnujte klientům několik testerů jako dárek, třeba na začátku spolupráce, poté, co klient potvrdí zakázku. Může být součástí “uvítacího balíčku” pro klienta (co to je a jak takový balíček vytvořit můžete zjistit na jedné z přednášek v našem designérském klubu).
 3. Kreativní techniky
  Díky tomu, že vzorky jsou levné a můžete tak nakoupit více odstínů, aniž byste zruinovali svůj nebo klientův rozpočet, můžete si dovolit popustit uzdu fantazii a vymyslet si nějaké kreativní řešení stěn.

kreativni-techniky

Zdroj: Pinterest

 1. Profi tip
  Vytvořte si vlastní barevné karty – natřete vašimi nejvíc používanými odstíny velké tuhé kartóny, klidně velikosti 1×1 m. Tyto kartony pak můžete nosit s sebou ke klientům a přiložit je k jejich zdi, abyste vybrali ten správný odstín, aniž byste nutně museli barvou natírat zeď. Velký kartón je mnohem lepší než malá papírová kartička.

Tak jak se vám novinka líbí? Jste z ní taky tak nadšení jako já? Napište mi do komentářů!