Instagram je plný krásných fotek a je to obrovský zdroj inspirace. Můžete sledovat špičky v oboru nebo šikovné lidi, kteří tvoří dekorace, aranžují, vytváří květinové vazby atd. Můžete být v obraze o nových trendech a výrobcích… Možná je v mnohých ohledech lepší než Pinterest. Ten vám primárně může sloužit jako zdroj inspirace pro konkrétní projekty, protože se tam snadno vyhledává. Ale Instagram je trošku o něčem jiném – tady můžete sledovat konkrétní lidi a jejich práci a také s nimi snadno navázat osobnější kontakt. Pro mě je Instagram sociální síť č. 1 :-)

Tady je mých 7 momentálně nejoblíbenějších profilů. Kritéria, která jsem pro tento výběr použila jsou dvě:

  • přidávají obsah na IG pravidelně
  • dávají nějakou přidanou hodnotu – hodnotné a zajímavé informace, rady, pohledy do zákulisí…

@david_drazil

David je mladý český architekt pracující v zahraničí, který propaguje ruční skicování. Ve svém profilu sdílí skicy a návody, jak nakreslit skoro vše… Kromě toho nabízí i kurzy a pdf příručku ke stažení. Bude vás inspirovat k tomu, abyste si každý den něco načrtli… Protože trénink dělá mistra :-)

1

Instagram je skvělý nástroj pro propagaci vašich služeb. Jen to dělat správně… Inspirací vám může být třeba

@dusek_design_studio a @calounictvi_dd

Studio patří manželům Duškovým, kteří se specializují na čalounění, podlahové lišty, krbové římsy a posuvné dveře “barn doors”. Bea si říká “moderní čalounice” a na svém profilu v příbězích ukazuje i proces proměn starých zašlých židlí v krásné nové kousky. Krok za krokem. Pohled do zákulisí lidi baví.

2 3

@martinadesign.cz

Jestli chcete nakouknout do zákulisí úspěšné designérky, pak jste u Martiny správně. V příbězích často najdete videa přímo z terénu – z instalací v bytech, z procesu návrhu interiéru atd. Mimo to točí Martina i videa na Youtube, ve kterých radí jak správně zařizovat a vybírat věci do interiéru…

4

Instagram skvěle poslouží i pokud chcete být v obraze a mít přehled, co se v oboru děje. Sledujte:

@materialdistrict

Vývoj materiálů jde neuvěřitelně dopředu, stále vznikají nové inovativní a hlavně i udržitelné materiály, a to je dobře. Sledovat nejžhavější trendy můžete právě Material District.

5

@maisonetobjet

Francouzský interiérový veletrh Maison&Objet na svém profilu sdílí nejnovější produkty do interiérů.

6

@isaloniofficial

Pokud sledujete nejnovější interiérové trendy, pak nesmíte minou profil nejpovolanější – milánský veletrh iSaloni.

7

A nakonec zpět do Čech – lovci starožitností a vintage kousků do interiéru nesmí minout profil @antik_spomysl – pravidelně sdílí fotky nových přírůstků. Těžko odoláte :-).

8

Máte vy nějaké svoje oblíbené profily? Podělte se s námi v komentářích!!!

P.S: Tak tohle je můj výběr “crème de la crème”. Zajímavé je, že jsem si tímto výběrem uvědomila, že ačkoli ve sledování mám přes 660 profilů, tak pouze velmi velmi malá část z nich si zaslouží, aby byla zde ve výběru. Proč? Valná většina lidí na Instagram “hází” fotky – o sobě, svých výrobcích atd. a křičí “já, já – podívejte se na mně” – ale není to nic, na co bych se těšila, není v tom žádná přidaná hodnota. Většina z těch lidí mi vůbec nevytane na mysli, když se mě někdo zeptá “Koho sleduješ na Instagramu?”. Budiž to ponaučením i pro vás, pokud Instagram používáte pro svůj business :-)