Žádný interiér by podle mě nebyl úplný bez nějakého obrazu na zdi. Souhlasíte? Samozřejmě, není obraz jako obraz. Určitě by jeho námět měl být blízký obyvatelům interiéru, nějak k nim promlouvat. Barevnost a styl obrazu se dá sladit s celkovým konceptem interiéru. A originál je vždy lepší než nekvalitní reprodukce z obchodu s nábytkem…

Nabídka na trhu s uměním je široká, ale pokud nechcete do obrazu investovat statisíce, můžete se zaměřit na díla mladých umělců – studentů nebo čerstvých absolventů.

Tady je několik tipů na galerie – a nemusíte ani vytáhnout paty z domu – koupit kvalitní obraz můžete i online.

ART PIT https://www.artpit.com/cz/

Je online prodejní galerie s tvorbou českých a slovenských umělců. Jejich filosofií je ukázat alternativu ke konvenčním, komerčním a konfekčním galeriím či prodejnám s uměleckými reprodukcemi a chtějí nabídnout originály v každém smyslu tohoto slova, tedy jedinečné, nereprodukované, ale i v rámci své oblasti neotřelé, nové, osobité a v neposlední řadě pravdivé. Najdete tu – kromě obrazů – i sklo, šperky a módu.

naprstniky

(Náprstníky, Tamara Schreiberová, 80 x 65 cm, olej na plátně, 20 000 Kč)

ART BANANA http://www.artbanana.cz/

Tady se rozhodli spojit nabídku kamenných galerií na jediném webu, aby nákup udělali co nejjednodušší a nejpohodlnější. Zaměřují se na mladou a střední generaci umělců a zároveň vybírají cenově dostupná díla.

space

(Space Hamster, Kristína Honzírková,  24 x 18 cm, kombinovaná technika na plátně, 5000 Kč)

YOUNG REAL ART https://youngrealart.com/cs/

I tady najdete díla mladých, perspektivních umělců – studentů a absolventů prestižních vysokých uměleckých škol jako třeba AVU a VŠUP v Praze. Tato online galerie není napojená na žádnou kamennou galerii, takže vše je přímo od studentů, pečlivě vybráno.

Torzo

(Torzo, Walterová Martina, MgA., 3000 Kč)

Kvalitní díla můžete koupit také přímo od umělců. Hodně z nich velmi rádo využívá Instagram, takže hledejte tam. Já ráda sleduji třeba @usina81, @leilakolkop_art, @lucianoart.cz, @michaela.streskova nebo @kykatka.

Mnozí umělci vám také rádi vyjdou vstříc pokud si přejete obraz v konkrétní barevnosti nebo na konkrétní téma. Pokud se vám líbí  jejich styl, neváhejte je oslovit i s individuální poptávkou.