Když jsem se pustila do psaní tohoto článku, nadšená z obrázků nového trendu, najednou mi nechtíc vytanul na mysli jeden český interiérový prvek dob (ne)dávno minulých – průchod, většinou z kuchyně do obývací části nebo jídelny ve tvaru oblouku… Také jste někdy na takový interiér narazili? Jednu dobu to bylo populární řešení. A lidé se ho většinou záhy chtěli zbavit :-). A vidíte, všechno se vrací…

Ale nebojte, nový trend oblouků a křivek v interiéru vůbec nevypadá nevkusně, naopak.

Oblouky se využívají nejen na různé průchody, ale i jako dekorativní prvek, například na čalounění, tak jako to použili designéři Artem Trigubchak a Lera Brumina v ukrajinské Oděse, kde vznikla kavárna Breadway Bakery. Je jasné, že takové místo se stalo mezi místními okamžitě populárním (nabízené pečivo a dortíky rozhodně za interiérem nezaostávají).

breadway

Zdroj a více obrázků

Oblouky můžeme najít dokonce i na nábytku. Co říkáte na takovouto netradiční kuchyň v podání britského studia 2LG?

Kitchen

Součástí jejich kolekce s názvem Rise pro John Lewis of Hungerford je také takováto krásná zelená skříň.

skřín

Zdroj a celá kolekce 

Na loňském milánském veletrhu představilo studio Supaform svou kolekci Non-existent, kde také oblouk hraje prim.

nonexistent

Zdroj

A loni na podzim otevřel v Londýně bar Piraña v retro stylu navržený studiem Sella Concept. Opět tu mají hlavní slovo oblouk a křivka. A mimochodem, odstín velmi podobný Pantone barvě roku 2019 – Living Coral.

pirana-bar

(foto: Nicholas Worley)

Když budete sledovat veletrhy a nové produkty, zjistíte, že i čalouněný nábytek se začíná zaoblovat. Křesílka, sedačky…  Nebo například postel  “Wings” navržená Jaime Hayónem pro firmu Wittmann. A ani dekorace nebo svítidla za tímto trendem nezaostávají.

postel

Zdroj

Myslím, že křivky a oblouky uvidíme v interiérovém designu v dohledné době často. Mají něco do sebe a přináší zajímavou změnu, co říkáte? Už vás napadá, jak kreativně křivky v interiéru využít?

Pro víc inspirace a obrázků s křivkami a oblouky navštivte mou nástěnku na Pinterestu.