Zařídit interiér novostavby bungalovu – to byl úkol naší studentky Lucie Novákové v letošním únorovém běhu kurzu Základy designu interiérů. A zhostila se ho na výbornou! Nejen, že je vše krásně sladěno a vypadá hezky, ale interiér je i po stránce ergonomické a praktické dobře vyřešen. A vydařená je i samotná prezentace projektu. Posuďte sami.

Jak to ale v praxi bývá, i tento projekt se musel poprat s několika kompromisy. Jedním z nich byla laminátová podlaha, která již byla v ceně domu stavěného na klíč a majitelé nechtěli bohužel investovat větší částku a dělat klientské změny. Laminátová podlaha samozřejmě není nic úplně špatného, ale dřevo nebo vinyl by jistě zlepšili uživatelský komfort. Laminátem bude podlaha pokryta i před krbem, kde bude na zemi ochranné sklo. To rozhodně doporučuji – netříštit zbytečně podlahu jinou krytinou – jednotný vzhled interiéru velmi pomůže a speciální sklo před krby je elegantním řešením.

Sama bych měla možná výtku k výběru jídelního stolu. Záleží samozřejmě i na přání klientů, ale obecně jídelní stůl s jednou nohou, jako je v návrhu, není moc pohodlné řešení. Při sezení noha překáží všem okolo stolu.

A všimněte si stojací lampy u sedačky. Kabel je veden pod ní a tam by se ideálně měla skrývat v podlaze zásuvka. Vzhledem k tomu, že dům je ještě ve stádiu stavby, lze tuto úpravu udělat a určitě se to vyplatí. Klienti nebudou v budoucnu stále zakopávat o kabely při procházení za sedačkou…

lucie-novakova-1

lucie-novakova-2

lucie-novakova-3

lucie-novakova-4

lucie-novakova-5

lucie-novakova-6

lucie-novakova-7

lucie-novakova-8

lucie-novakova-9

lucie-novakova-10

lucie-novakova-11

lucie-novakova-12

lucie-novakova-13