I když se to nezdá, blíží se rychle rok 2019 a s ním pravidelné každoroční vyhlášení barvy roku od značky Dulux.

Jste zvědaví, jaká to bude? Barvou roku firmy Dulux pro rok 2019 se stává…

SPICED HONEY

dulux 2019

Tak co na ní říkáte, líbí se Vám? Je pravda, že sama o sobě se může tato barva „kořeněného medu“ zdát trošku nezajímavá… Ale jakmile ji zkombinujete s dalšími barvami, ukáže se v celé své kráse.

Proč zvolil Dulux právě tento odstín? Jestli si pamatujete loňskou barvu roku – odstín Heart Wood – tak ta měla za cíl v našem současném divokém světě plném informací, událostí, nároků a možností trošku „zmáčkout stopku“ a umožnit nám odpojit se v bezpečí našich interiérů od světa tam venku a odpočinout si. No a podle Duluxu jsme tedy teď už načerpali dost energie a díky tomu se můžeme pustit opět do pozitivní akce, s nadšením a s jasným účelem. Podle odborníků je čas vyjít ven a dělat pozitivní změny – být tou změnou. Dělat svět lepším. Může to být třeba charitativní činností nebo „jen“ tím, že budeme k ostatním milí a ohleduplní… A odstín Spiced Honey by nám v tom měl být nápomocný.

A jak tento odstín používat? Podívejte se, jaké kombinace doporučuje přímo Dulux – jak už jsem říkala – v kombinaci s jinými odstíny působí Spiced Honey nádherně. A v každé kombinaci může mít úplně jiné vyznění.

 

Paleta č. 1: Uklidňující místo k přemýšlení

dulux 2019

Na fotce vidíte dětský pokoj v této barevné paletě – klidný, ale ne nudný. Tato kombinace s vínovou se mi líbí asi nejvíce :-)

 

 

Paleta č. 2: Klidné místo pro snění

Jemná pastelová varianta, kterou odstín Spiced Honey krásně „uzemní“, takže nepůsobí příliš žensky a sladce.

 

Paleta č. 3: Útulné místo, které si zamilujete

Živější paleta plná hřejivých zemitých odstínů je doplněná kontrastními šedo-zelenými tóny.

Paleta č. 4: Živé místo vyzívající k činorodosti

Spiced Honey uklidní i živé a zářivé barvy, kterých se pak nemusíme bát ani v ložnici. Trochu odvážnější, ale proč ne? :-)

 

Více ukázek místností najdete na stránkách Dulux. A také na mé speciální nástěnce na Pinterestu.

Číslo odstnínu Spiced Honey v Dulux vzorníku je 00YY 26/220

Zdroj foto: Dulux

P.S. Chcete vždy aktuální informace o novinkách a trendech v oboru interiérů? Přihlašte se do našeho online klubu! Startujeme v říjnu a hned první klubová přednáška (webinář) se bude týkat trendů v designu koupelen, dlažeb a obkladů. A navíc jako dárek dostanete PDF brožuru s přehledem hlavních trendů 2018/2019.