Sice nejsem vzděláním psycholog, ale často se zamýšlím nad souvislostmi mezi tím, jaký člověk je a jak bydlí. Konec konců, interiérový designér musí brát v potaz osobnost lidí, pro které interiér navrhuje a musí přizpůsobit svůj návrh tak, aby s osobností klientů ladil.

Pojďte se proto zamyslet nad tím, jak by asi vypadal takový interiér pro extroverta a introverta.

Introvert

Je tichý, přemýšlivý, potřebuje kolem sebe klid, potřebuje být často sám, i doma si potřebuje vytvořit nějaké útočiště, svůj svět, pocit bezpečí. Má rád klid a zdrženlivější barvy.

Nepořádá velké bujaré oslavy a večírky, bude rád s nejbližší rodinou, spíš prožívat klidnější chvíle. Sen každého introverta je koutek, kam si zaleze, kde má své knížky a možná výhled do přírody. Nepotřebuje velký rozkládací jídelní stůl ani prostor, je to spíš o větší intimitě. Bude k bydlení vyhledávat klidnější čtvrti města nebo venkov.

EXTROVERT VS. INTROVERT V INTERIÉRU

zdroj obrázku: pexels.com

Extrovert

Bude naopak vyhledávat prostornější byty, protože pořádá večírky, zve si spoustu přátel, v interiéru dává víc vědět o tom, kým je – dává to patřičně na odiv. Extrovert bude mít rád expresivnější barvy. K bydlení si bude vybírat místa, kde to víc žije, kde je kam chodit za zábavou – nejspíš centum města. Bude potřebovat více míst k sezení a možná i na přespání pro návštěvy, velký jídelní stůl a prostor pro svoje koníčky.

EXTROVERT VS. INTROVERT V INTERIÉRU

zdroj obrázku: unsplash.com

Je to určitě zjednodušené, ale vidíte, že dva odlišní lidé budou chtít bydlet ve dvou odlišných interiérech, uzpůsobený tomu, jak žijí a jací jsou.

Pointa je že každý člověk je jiný, samozřejmě i každý introvert a extrovert, nelze to úplně zobecnit. A co teprve, když se v bytě sejdou extrovert s introvertem :-).

Interiér musí každopádně vždy vycházet z osobnosti majitele. Ne proto, aby ukázal, kým je, ale právě proto že se tam bude cítit dobře.

Tak jak to máte Vy? Jste spíš introverti nebo extroverti? A jak jste si zařídili bydlení?