(+ kde je získat)

Každý začátek je těžký a začít podnikat v novém oboru, ve kterém jste se třeba dosud nepohybovali, může být obzvlášť těžké. Podle mě jsou do startu, ale vůbec i během už zaběhlého podnikání, důležité hlavně 3 věci:

1) Mít kontakty v oboru, ať už s firmami, dodavateli, řemeslníky i ostatními kolegy designéry apod.

2) Mít zdroj praktických a ověřených návodů, rad a postupů jak podnikat, dělat reklamu, získávat zákazníky, ale i jaké smlouvy mít s klienty, jak nastavit ceny, jak řešit samotný průběh zakázky atd. atd.

3) Mít někoho, kdo vás podpoří, pomůže, koho se můžete zeptat na radu v konkrétní situaci a kdo vás bude motivovat, abyste to nevzdali hned při první překážce

To jsou samozřejmě věci, které i mně strašně chyběly.

Bála jsem se jít do showroomů, zeptat se na možnost provizí, neměla jsem vzorky a katalogy… Neměla jsem se absolutně koho zeptat, neměla jsem ve svém okolí vůbec žádného podnikatele nebo podnikatelku a už vůbec ne z oblasti interiérů nebo architektury. Toužila jsem mít nějakého mentora a někoho, kdo by mě podporoval a motivoval… a trošku popostrčil… :-) Nemluvě o všech těch technických záležitostech – od tvorby webu přes účetnictví po reklamní kampaně na internetu… Všechno jsem se musela učit stylem pokus-omyl. A že to bylo zdlouhavé a náročné je jasné.

Během webináře o podnikání minulý rok mi někdo navrhl, že by bylo skvělé, kdyby existoval takový online klub pro designéry, kde by tohle všechno měli pohromadě. Měli by možnost

  • se každý měsíc dozvědět něco aktuálního z oblasti interiérů, trendy, novinky, nabídky firem
  • naučit se něco praktického, co je posune v podnikání, měli k dispozici vzory, formuláře, postupy a návody.
  • kde by měli prostor pro své otázky,
  • kde by našli spřízněné duše a
  • kde by načerpali motivaci a nakopnutí do práce na svém podnikání.

A ve mě ta myšlenka uzrávala a dospěla jsem k tomu, že to je dobrý nápad a že něco takového moc ráda zrealizuji.

A tak vznikl náš Online designérský klub. Podívejte se, o čem klub je a přidejte se k nám taky!