Minulý pátek a sobotu se konala konference Equal Pay Day – Ženy Sobě, která má podporovat rovnost platů žen a mužů. Ale abyste si nemysleli, že je to konference jen pro zaměstnance. Byla tam také spousta podnikatelek. A taky žen, které podnikání zatím “jen” plánují (což je skvělé – jak řekla jedna z účastnic “Snění je forma plánování” :-) )

Panovala tam skvělá atmosféra, ženská energie a pozitivní nálada. Každý si asi v přednáškách a u mentoringových stolů našel spoustu pro něj užitečných rad a informací. Ráda bych se tu s vámi podělila o 3 věci (i když jich bylo mnohem více), které mě zaujaly, nakoply nebo donutily přemýšlet jinak.

První věc je ryze praktická. Paní Maggie Semple z Anglie vyprávěla krásný příběh o tom, jak se rozhodla založit svou módní značku. Hrozně dlouho přemýšlela nad jménem značky. Říkala si, že by se měla jmenovat podle ní, ale nebyla si jistá, připadalo jí to takové divné… Ale nakonec si řekla, že svou značku po sobě pojmenuje. Jaké bylo ale její překvapení a zklamání, když zjistila, že všechny domény s jejím jménem jsou obsazené!

Běžela s pláčem za manželem, nevěděla, co si počít. A manžel jí na to řekl: “Miláčku, to je proto, že už jsem ti ty domény před 5 lety koupil…”

Takže. Založte si ihned doménu s vlastním jménem! A taky svým dětem!

Toto je krásný příběh nejen o víře manžela ve svou manželku, že jednou něco svého rozjede a že by se jí doména s jejím jménem mohla hodit. Ale hlavně – co vy? Máte doménu se svým jménem? I když třeba zatím nepodnikáte nebo ani nechcete, koupit si svou doménu se může hodit vždycky. Třeba jednou budete chtít psát blog… Nebo cokoli. Investice je to do 200 Kč za rok. Jděte si hned zjistit třeba na www.forpsi.com, jestli je doména s vaším jménem volná (např. www.jmenoprijmeni.cz). Já jsem okamžitě volala manželovi, ať běží zaregistrovat doménová jména našim dcerám. Naštěstí byly ještě volné. Třeba nám jednou poděkují :-).

Druhá myšlenka je: Investujte do sebe! Investujte do svého vzdělávání, protože to vás jedině může posunout k vašemu vysněnému cíli. Ale není to jen o penězích. Spousta žen má problém udělat si chvilku jen pro sebe. Ať už na relaxaci, čtení knihy, procházku, posezení s kamarádkami… Pořád máme okolo sebe někoho, o koho se musíme postarat, věci, které musíme dělat a řešit. Ale čím odpočatější a spokojenější budete, tím spokojenější budou i děti a manžel a tím víc naopak můžete pomoci svému okolí.

A třetí myšlenka se prolínala celou konferencí i mentoringy. Všechny jsme na tom stejně. V Čechách nebo v Americe, zaměstnankyně nebo podnikatelka, všechny bojujeme se stejnými strachy a předsudky. Ať už si máme říct o zvýšení platu nebo si stanovit odpovídající ceny, pustit se do něčeho nového nebo překonat překážky…

Proto je tak moc důležité nesedět doma. Chce to chodit mezi lidi, mezi další ženy, které řeší to podobné. Ať už vyrazíte na nějakou podobnou konferenci, networkingové setkání nebo s kamarádkami do kavárny, mluvte o tom, co řešíte, co vás trápí, svěřte se, pomáhejte si navzájem, nebojte se mluvit o svých snech. Uvidíte, že v tom nejste samy. Už jen díky tomu se vám uleví. A načerpáte inspiraci a motivaci.

Tak co, potkáme se za rok v Praze na Equal Pay Day? :-)