Je začátek roku a v IKEA už připravili spoustu novinek. Jste zvědaví?

Nová pohovka od slavného designéra

Ikea pokračuje v započaté spolupráci s věhlasnými designéry. Po kolekci IPPERLIG vytvořené studiem HAY přichází v únoru s pohovkou DELAKTIG, kterou nenavrhl nikdo jiný, než slavný designér Tom Dixon. Pohovku si každý může přizpůsobit podle potřeb – dá se všelijak kombinovat, můžete přidat lampu nebo opěrku na ruce, můžete přesunout područky… Nebo vyměnit potah, přidat polštáře…

sedacka DELAKTIG

sedacka DELAKTIG

sedacka DELAKTIG

sedacka DELAKTIG

Mně se líbí kromě krásného a praktického designu i to, že jde vlastně o výrobek v souladu se “slow design” filosofií. Protože takováto sedačka s Vámi může zůstat spoustu let. Využijtete ji v prvním bytě, pak přikoupit pár dílů až budete mít rodinu a později ji můžete zase přeměnit, rozdělit a přesunout třeba do pokoje vašich teenagerů…

Rebelská kolekce jako z Alenky v říši divů

Znáte stylistku a designérku Beu Åkerlund? Já ji také neznala. Ale vygooglila jsem o ní, že navrhovala modely třeba pro Madonnu, Beyoncé nebo Lady Gagu… A teď navrhla kolekci OMEDELBAR pro IKEA! Je to bláznivé, je to šokující, ale zábavné. Kolekce bude k dostání od března. Jestli máte rádi glamour s troškou vtipu a chcete se doma cítit tak trochu jako Alenka v říši divů nebo jste prostě rebelka, pak se vám kolekce bude líbit :-)

OMEDELBAR

OMEDELBAR-2

A další nové výrobky

Do dětských pokojíčků připravila IKEA novou kolekci nábytku SOLGUL. Novinkou v sortimentu jsou sprchy, které šetří vodou. Mě ale nejvíc z novinek, které se v obchodě objeví v únoru zaujaly:

Stolek BURVIK

stolek BURVIK

Servírovací stojan FÖRÄDLA

stojan FÖRÄDLA

Dětská lampička KRUX

lampicka KRUX

A ještě jedna dobrá zpráva

Během tohoto roku se IKEA chystá otevřít pop-up studio v Praze na Václavském náměstí! Jupí! Prý se můžeme těšit na expozici zaměřenou na obývací pokoje a hlavním cílem bude inspirovat nás, zákazníky. A taky tam bude kavárna :-). Já se těším!

Tak co, která novinka se vám líbí nejvíc?

Zdroj fotografií: IKEA