Říkáte si někdy, že byste potřebovali víc času na vzdělávání? Nevíte, kam dřív skočit, ale potřebujete získat inspiraci, nápady a rady pro vaše podnikání? A taky často děláte věci, které jsou prakticky automatické, žerou vám čas, ale nic jiného kvůli nim nestíháte – žehlení, vaření, mytí nádobí, řízení…? Tak to se vám bude líbit můj dnešní tip. Poslouchejte podcasty!

Co to je

Podcast je vlastně takové rádio. Akorát že jednotlivé pořady (epizody) jsou nahrané a poslechnout si je můžete kdykoli. A to je právě ta výhoda – ať už jedete v metru nebo žehlíte, můžete si do sluchátek pouštět užitečné informace a využít tak svůj čas dvojnásobně.

Proč je to dobré

Na internetu najdete obrovské množství podcastů na nejrůznější témata – od historie přes vztahy až po podnikání. A právě podnikání by vás mělo zajímat! Můžete poslouchat zajímavé příběhy jiných podnikatelů, které vás budou inspirovat. Nebo můžete poslouchat rady od největších odborníků na marketing z celého světa… Stačí si vybrat, co právě nejvíc řešíte a co potřebujete vědět a znát.

Jak poslouchat

Podcasty je nejlepší poslouchat ve vašem mobilu – stáhněte si pro ně speciální aplikaci, ve které budete mít rovnou i nabídku všech možných podcastů v knihovně. Někteří autoři nabízí i možnost poslechu přímo z jejich webu.

Jaké jsou nejlepší

Největší nabídka je samozřejmě v angličtině, což může být pro někoho problém. Pokud se ale s angličtinou nekamarádíte, není vše ztraceno, i v češtině je pár zajímavých podcastů. (Každému ale vřele doporučuji si angličtinu vypilovat – dnes máme na internetu obrovské možnosti – třeba právě učit se od největších machrů v oboru – tak to za tu trochu námahy stojí :-). A třeba BBC dokonce dělá podcasty zaměřené na výuku angličtiny, např. 6 Minute English, takže si každý den můžete angličtinu procvičovat a zlepšovat)

Ze zahraničních podcastů vám pro rozvoj vašeho podnikání doporučuji:

Dva podcasty, které jsou přímo o interiérovém designu:

The Chaise Longue: Interior Design Podcast – nabízí pohled pod pokličku zahraničních designérů. Najdete tu rozhovory, naposledy třeba s designérem luxusních domů a jacht, ale i s návrhářkou, která se specializuje na návrhy dosažitelné pro každého. A potom tu jsou informace z oboru – novinky, trendy, veletrhy…

A Well Designed Business – úspěšná interiérová designérka dělá rozhovory s dalšími designéry – vše je zaměřeno na úspěšné podnikání v tomto oboru. A je zajímavé vidět na příbězích designérů, že se moc neliší od mnoha těch vašich – třeba začínali úplně jinou kariérou, v jiném oboru. A přesto se dokázali prosadit.

Obecně o podnikání i životě:

Eventual Millionaire – rozhovory s těmi nejúspěšnějšími podnikateli. Spousta inspirace i motivace.

Marie Forleo – podcast je “kopií” videí ze známé MarieTV, ale když nemáte možnost zrovna koukat na videa, můžete jen poslouchat. A stojí to za to. Epizody jsou obvykle krátké, ale v každé je nějaká dobrá rada nad zlato.

A v češtině si pak určitě pusťte:

Proti proudu – inspirativní rozhovory s úspěšnými lidmi

Zdenčin pokec – snad jediná česká žena, která se pustila do podcastů a zpovídá úspěšné lidi. Doporučuji!

Na volné noze – jak podnikají profesionálové – audio verze videí z webu navolnenoze.cz

Vaše jméno vaše značka – sice už nepřibývají nové epizody, ale určitě stojí za to poslechnout si ty starší – třeba jak se propagovat a získávat zákazníky.

Život jako hra – o osobním rozvoji, vzdělávání, koučování

#janicnechci – podcast hlavně pro prodejce, ale nakonec, kdo neprodává? I designér potřebuje prodat sebe a své služby – takže tu najdete zajímavé tipy a strategie.

Podcasty si podle názvu vyhledáte přímo v aplikaci.

Dejte mi vědět v komentářích: Posloucháte podcasty? Nebo se chystáte? Které jsou vaše oblíbené?