Navrhování kuchyní: noční můra nebo snadná záležitost?

autor Jana Pěkná on Květen 16, 2017 in design with one Comment

Z komunikace se svými studenty a absolventy vím, že kuchyně bývají tak trochu výzva. A někdo se navrhování kuchyní dokonce bojí a raději se specializuje na jiné místnosti v bytě. Což je škoda – klienti většinou chtějí řešit interiér jako celek, nikoli jen část.

Druhá skupina lidí naopak říká, že kuchyň je snadná, protože jí sami každodenně využívají a tak dobře vědí, kde jsou různá úskalí, co by bylo praktičtější, co je pro využívání kuchyně pohodlné a tak dále.

Jak to tedy je?

Jsou kuchyně snadné nebo ne? Co všechno musíte znát, abyste navrhli kuchyň nejen krásnou, ale i praktickou?

Diskutovaly jsme o kuchyních nedávno s Ivou Bastlovou, která má sama ze své praxe bohaté zkušenosti s navrhováním a realizací kuchyní a také o kuchyních přednáší v kurzech pro designéry. A tak jsem se jí na to rovnou zeptala:

Ivo, v čem vidíš největší výzvu při navrhování kuchyní?
Kuchyni beru jako prostor pro práci, a tak je nejdůležitější sladit funkční a estetická hlediska a nezapomenout na ergonomii, která je dle mého názoru klíčová. Interiér by měl sloužit lidem, nikoli opačně.

A jaké jsou podle tebe nejčastější chyby? Jaké znalosti designérům často chybí?
Začnu u ergonomie, kde mezi nejčastější chyby patří porušení těch základních pravidel, např. dosahy, pracovní trojúhelník, umístění myčky. Nedostatky vidím také v nedostatečné znalosti materiálů a kování a jejich možnostech.

S tím souhlasím, mně v začátcích chyběly hodně právě ty informace o materiálech a různých výsuvech, vnitřním uspořádání atd.
Kde se tedy můžou designéři o kuchyních dále vzdělávat?
V nejbližší době proběhne již třetí kolo seminářů na téma kuchyně, kam bych designéry pozvala a kde mluvíme nejen o chybách při navrhování a ukazujeme si je na názorných příkladech, ale i o trendech ze zahraničí. I u trendů a konkrétních sestav se můžeme setkat s nesmyslným rozmístěním, a to si také nenecháváme pro sebe.
Seminář se koná ve středu 14. června od 16 hodin v showroomu společnosti Blum v Praze a pro odborníky je bezplatný.
Kapacita je ale omezená, je třeba se registrovat dopředu na emailu iva@loxo.cz

Navrhování kuchyní

Navrhování kuchyní

Navrhování kuchyní

Navrhování kuchyní

Na semináři jsem byla a můžu vřele doporučit. Ne každý se ale do Prahy dostane a v tak krátkém čase nejde probrat všechny podrobnosti od úplných základů.

Navrhnout kuchyň tak, aby vypadala hezky, není až takový problém. Ale aby byla opravdu kvalitní a dobře sloužila svým uživatelům, na to už je potřeba řada odborných znalostí.

Věříme, že chcete nabízet kvalitní práci svým klientům. Napadlo nás proto s Ivou, zda byste chtěli nějaký online kurz o kuchyních? Přednášky, videa, obrázky, studijní materiály. Možná i test a certifikát o absolvování…  A tak se vás ptáme:

te zájem o kurz na téma navrhování kuchyní? A jakou formou? O čem přesně? Jaké informace hlavně postrádáte? S čím se nejvíc trápíte?

Vyplňte nám prosím krátký dotazník, díky kterému se dozvíme víc a budeme moct připravit něco, co vám ve vaší praxi opravdu pomůže.

Dotazník můžete vyplnit přímo zde (pokud nevidíte formulář, klikněte sem). Děkujeme!

Načítání…

 

 

 

Jana Pěkná

Učím interiérový design a designérům pomáhám rozjet jejich úspěšné podnikání. Můj příběh si můžete přečíst zde.