Pokud jste absolvovali můj kurz nebo třeba viděli toto video, pak víte, jak vybrat odstín na nátěr stěn tak, aby ladil se zbývajícím zařízením. Donedávna jsme měli vlastně jen jednu pomůcku, jak toho docílit. A to barevné vzorníky firem určené pro výběr odstínů nátěrových hmot. Bylo potřeba přinést si vzorník domů, nebo si v obchodě nasbírat barevné kartičky a v interiéru přikládat k zařizovacím prvkům a porovnávat. Nebo si případně přinést daný předmět nebo třeba vzorek (tapety, podlahy apod.) přímo do míchacího centra.

Tak tahle doba už je pryč!

Pokud vlastníte „chytrý“ mobilní telefon nebo tablet, máte v rukou geniální nástroj, díky kterému najdete hledaný odstín během okamžiku. Jediné, co k tomu potřebujete, je stáhnout si aplikaci.

Já jsem vyzkoušela dvě aplikace – jedna od Duluxu a druhá od Primalexu. V obou najdete jak funkci pro vyhledání daného odstínu a jeho čísla, tak také možnost vyfotit zařizovaný interiér přímo mobilem a v aplikaci „obarvit“ stěny a vyzkoušet si, jak budou vypadat vymalované. (Tahle druhá zmiňovaná funkce není nic nového, je k dispozici i online na stránkách výrobců. To co je tím převratným, je právě funkce identifikace barevných odstínů.)

 

 

Dejme tomu, že máte tapetu, ke které chcete vybrat nátěr na zbývající zdi v místnosti. Otevřete aplikaci, vyberete funkci výběru barvy (ikona kapátka v Duluxu nebo funkce Identifikace barevných odstínů v Primalexu). Namíříte mobil na tapetu a je to!

 

(nevidíte videa? Podívejte se na ně zde)

Pomocí aplikace najdete na tapetě třeba přímo odstín, například nejsvětlejší, který použijete, a nebo se od nalezeného odstínu „odpíchnete“ a ve vzorníku už si sami najdete vhodný ladící odstín.

Aplikace od Duluxu je mi sympatičtější – to z důvodu mnohem elegantnějšího grafického prostředí. Nevýhodou je, že získáme číslo odstínu pouze pro Dulux, tudíž jej lze k nákupu použít opravdu jen pokud budete kupovat originální barvy tohoto výrobce.

Aplikace od Primalexu je oproti tomu univerzálnější, protože pro číslování barev používá mezinárodně platný systém NCS, podle kterého vám namíchají barvu v jakémkoli obchodě. Tedy nejen v Primalexu. A navíc má funkci měření (odhad metrů čtverečních plochy a tudíž spotřeby barvy).

V obou aplikacích najdete také celé vzorníky odstínů, takže je máte v mobilu stále při ruce a kdykoli si je můžete prolistovat. A také mapu obchodů.

Obě aplikace jsou k dispozici jak pro iPhone/iPad v Appstore tak pro zařízení se systémem Android v Google Play. Stáhněte si je rovnou zde:

Primalex v Appstore
Dulux v Appstore

Primalex na Google Play
Dulux na Google Play

Určitě vyzkoušejte a dejte mi vědět, jak se vám aplikace líbí!

 

banner-blog-post