Slovo systémy možná zní hrozně a nudně, ale věřte mi, že je to magické slovo, které vám velmi usnadní každodenní práci i podnikání. Pokud nemáte jasně stanovené, co kdy (a proč) děláte, nemáte přehled v zakázkách, klientech, účetnictví a zapomínáte, že je taky potřeba dělat nějaký marketing, daleko to nedotáhnete. Osobně můžu říct, že ve chvíli, kdy jsem si systémy přesně nastavila, nastala obrovská změna k lepšímu. A hodně mi v tom pomáhá aplikace Evernote. A vám by mohla také, proto vám ji v dnešním článku chci představit.

Já osobně nedám už bez Evernote ani ránu. Protože můžete mít zdarma aplikaci maximálně na dvou zařízeních, moje volba padla na mobil, protože ho mám stále u sebe a kdykoli mě něco napadne, okamžitě si to můžu poznamenat. A také kdykoli si na něco nemůžu vzpomenout nebo hledám nějakou informaci, mám odpověď při ruce.

Druhá volba pak je stolní počítač, protože je Evernote běžnou součástí mého pracovního dne – od úkolů, co je třeba udělat, přes seznamy studentů kurzů a jejich pokroků a odevzdaných domácích úkolů, po inspiraci pro psaní článků.

ukazka-evernote

Ukázka mého zápisníku v Evernote s poznámkami – kartami studentů mého kurzu designu. (jména jsou z důvodu ochrany soukromí zakrytá)

Ale můžete si vybrat jakoukoli kombinaci, kterou potřebujete – třeba místo počítače tablet atd.

Podívejte se na video, kde si aplikaci představíme a ukážeme si několik způsobů, jak ji využít pro uspořádání všeho, co potřebujete.


Aplikaci najdete na stránkách www.evernote.com

Stránky jsou v angličtině, ale aplikace ke stažení v Appstore nebo na Google Play je v češtině – můžete si ji tedy stáhnout rovnou tam a registraci provést přímo z aplikace.

Krátký úvod v češtině najdete zde.