Kam chodit pro inspiraci? A kde sledovat novinky a trendy v interiérovém designu? Nemusíte dále hledat. Připravila jsem pro vás předhled těch podle mého názoru „nej“ stránek, které musíte sledovat.

1. Czechdesign
Co se děje v českém rybníčku v oblasti designu (zejména produktového) můžete nejlépe sledovat na stránce Czechdesign. Najdete tu galerii českého designu, informace o výstavách a soutěžích, novinky výrobců i povedené práce nadaných studentů.

czechdesign

2. DesignMagazín
Český on-line design magazín, jehož hlavním zájmem je nejen design, ale i s sním spojená témata jako architektura, interiéry, móda, technika, moderní umění atd.

designmag

3. Design Milk
Heslem blogu je „Vaše denní dávka vitamínu D (D=design)“. Každý den přínáší novinky z oblasti umění, architektury, interiérového designu, nábytku i módy z celého světa

design-milk

4. Freshome
To správné místo pro každého milovníka interiérů.  Celkové zaměření je hlavně na moderní městský styl, ale třeba i skandinávský nebo luxusní zámecký. Najdete tu i články s radami a tipy na zařizování interiérů.

freshome

5. Decor8
Blog autorky knihy Decorate (která vyšla i v češtině pod názvem Inspirace pro váš byt– pokud ji ještě nemáte, vřele doporučuji!) je plný spousty krásných fotografií. Najdete tu sice hlavně americké interiéry, ale i ty nám mohou být inspirací. Právě v dekorování a aranžování je myslím hodně co okoukat. A pokud uvažujete o založení vlastního blogu, Holly vám dá i nějaké rady, jak vybudovat podobně úspěšný blog, jaký má sama a dokonce pořádá i kurzy (online).

decor8

6. Houzz
Stránka založená na myšlence sbírání inspirace pro váš vlastní projekt. Nepřeberné množství inspirativních interiérů roztříděných podle místností.

houzz

7. HGTV
Populární americký televizní kanál o bydlení a interiérech (škoda, že u nás nic podobného nemáme…).

hgtv

8. Style by Emily Henderson
Emily je velmi populární interiérová designérka a stylistka, kterou můžete vidět často v zahraničních pořadech o bydlení, třeba na zmiňované HGTV. Pokud hledáte nápady na dekorace a styling, pak její blog je to pravé místo.

Emily

 

9. Design Sponge
V tomto výběru nemůže slavný blog Design Sponge chybět. Krásné obrázky (nejen) inteirérů vás mohou inspirovat k proměně interiéru i jinému kreativnímu projektu.

designsponge

10. Elle Decor
Celebrity, světové trendy a to nejlepší i interiérů – to je časopis Elle Decor. Konkrétně toto je americká verze časopisu. Můžete ale na internetu najít verzi třeba francouzskou a český časopis koupíte v trafice.

 elle-decor

Tipy na závěr:

– pokud vás zajímají stránky v angličtině, ale tento jazyk neovládáte, stačí prohlížet stránky v prohlížeči Chrome a použít funkci překladu do češtiny

– abyste nespadli do pasti neustálého „inspirování se“ a nedostali se proto k pořádné práci, vyhraďte si jednou týdně určitý čas na prohlížení a inspiraci. Nebo se na stránkách, kde to jde, zaregistrujte k odběru novinek  – např. jednou týdně dostanete nejnovější články do svého emailu.

NAPIŠTE MI! Jaké webové stránky a blogy sledujete vy?