Začátek roku se přímo nabízí k tomu, abychom se společně podívali, jaké trendy v oblasti interiérového zařízení se letos objeví.

A nejvýraznější projev trendů je určitě v oblasti barev. A asi nejvýznamější firmou, která zveřejňuje trendy je společnost Pantone. Podle ní je barvou roku 2015 barva s názvem „Marsala“.

„Marsala je jemně svůdný odstín, který nás láká do své hřejivé náruče.“

V interiéru můžete tuto barvu kombinovat s teplými neutrálními odstíny a šedou. Chybu neuděláte ani výraznější kombinací se žluto-zelenou, zlato-žlutou nebo tyrkysovou. Je to ale barva výrazná a tak doporučuji použít ji spíše na menších plochách. Pokud si při pohledu na tuto barvu nedovedete představit její použití v interiéru, mrkněte ke mně na Pinterest.

Podle amerického časopisu House Beautiful bude letos trendy také modrá barva. Taková, kterou můžeme vidět všude kolem Středozemního moře. Ta samozřejmě vypadá krásně v kombinaci s čistě bílou, ale také s šedou barvou.

Dalším významným trendem jsou pastelové odstíny. Ty rozhodně nemusí zdobit jen holčičí pokojíčky nebo dámské budoiry. Klidně k nim můžete přidat trochu moderního akcentu v podobě výrazné syté barvy. Nebo je zkombinovat s krásnými neutrálními barvami.

Další tipy na pastelové bydlení můžete najít na webu Shelterness.

Líbí se vám některý z trendů? Nezapomeňte, že trendy mají být hlavně ispirací a rozhodně nemusíte hned běžet pro barvu a vymalovat celý byt a vyměnit všechen textil a doplňky. Pokud se vám ale některý trend líbí, určitě najdete v nabídce obchodů něco v trendy barvě, čím můžete váš interiér osvěžit.