Po pondělní zběžné návštěvě superstudia Evropa jsem měla ve středu příležitost vše si důkladně prohlédnout a prozkoumat. Krásných věcí byla spousta a fotky najdete také na mém facebooku. Tady na blogu se můžete podívat, co mně zaujalo a musím říct, že nejvíc jsem si kromě samotného designu užívala i nápaditost a vtip mnohých expozic. Jedinou vadou na kráse byl fakt, že jednotlivé expozice/hotelové pokoje jsou poněkud stísněné a přes valící se dav návštěvníků bylo kolikrát těžké si vše důkladně prohlédnout, natož vyfotit. Chybí mi tak třeba fotografie z expozice Preciosy s jedinečnou atmosférou tajemného lesa i se zvukovými efekty. Součástí byly i nádherné Jizerské šperky Jana Salanského a Jakuba Neufusse – více o nich najdete zde.

A také byla bohužel v době mé návštěvy zavřená expozice Křehký, škoda .…

V poledne jsem se pak zúčastnila velmi příjemného Bloggers Talk, ale o tom až příště :-)

OBZOR – výrobní družstvo Zlín představilo designové vypínače, které jste si mohli samozřejmě vyzkoušet v akci.

Pochopitelně mně nemohla nezaujmout expozice Semiramis s tabulovou barvou a křídou napsanými texty na stěnách. A zajímavé vázy samozřejmě.
Nový časopis Nové proměny bydlení měl také svůj pokoj, kde mně okouzlila ložnice (o samotném časopise se totéž říct nedá, i když v ano, je povedený, stojí za ním obrovské množství práce a nadšení, ale z obsahu jsem trochu zklamaná, ale to třeba někdy jindy v jiném článku :-)
Na této fotce je vidět, jaký byl nával. Škoda, že se nepodařilo zachytit více, tapety Silkwood byly rozhodně výjimečné, i když se vymykaly všemu tomu modernímu designu okolo.

V expozici JIKA se představilo několik návrhů umyvadel a je super, že díky hlasování návštěvníků Designbloku se jeden z nich dočká i sériové výroby. 
Překvapení čekalo v expozici Swarovski – místnost zařízená jakoby do ní 100 let nikdo nevstoupil a uprostřed jeden jediný exponát – křišťálový prsten.
Expozice IKEA byla také stále v obležení. Jestli ale proniknete davy, nezapomeňte, že stále můžete soutěžit o poukázku na 500 Kč do IKEA – stačí se pořádně podívat na vystavené fotky a napsat mi, co jsem u sebe doma z kolekce IKEA PS 2014 naaranžovala já. Více zde.
Na další fotky se mrkněte na facebooku