Minulý týden jsem musela vstávat opravdu brzy. V pět. Pro někoho je to možná běžná rutina, ale já jsem holt spáč :-). Výsledkem mé ranní cesty autem a čekání na parkovišti na sídlišti je ale pocit, že bych takto ráno měla vstávat častěji. Bylo totiž krásné ráno, slunce vycházelo, lidé se začínali probouzet a mě bavilo pozorovat cvrkot. Někdo kouřil na balkóně, někdo venčil psa, někdo odcházel do práce… Bylo to téměř poetické (což si asi nemysleli ti, co museli vstát a jít do práce :-)). A já jsem přemýšlela, že vlastně každý máme ráno jiné, ale všichni máme jedno společné. Vstáváme ve svých útulných domovech, chceme si udělat ráno co nejpříjemnější (každý po svém), a po celém dni venku se zase rádi domů vracíme :-).

Tohle téma je vlastně to, které provází nový katalog IKEA. Všimli jste si? Ložnice a koupelny mají hlavní slovo. IKEA také provedla průzkum, jak Češi vstávají – mrkněte se a můžete porovnat své zvyky s ostatními.

Na novém katalogu mě baví mimo jiné spousta doplňkových videí a fotek (doporučuji shlédnout spíš online katalog – aspoň můj mobil aplikaci s katalogem nezvládá, online je to mnohem rychlejší a pohodlnější).

A jak jsem slíbila v titulku, tady je stránka v katalogu, která mě nejvíc zaujala. Potvrzuje totiž to, co tvrdím, když učím o barvách: neexistuje žádná špatná barevná kombinace. Záleží jak to pojmete a jaké atmosféry v místnosti chcete dosáhnout. A tento pokoj vypadá úžasně v kombinaci červené, fialové a hnědé. Navíc si všimněte nenásilného mixu stylů. Největší překvapení? Zrcadlo z kolekce PS 2014, které bych si představila spíš v nějakém modernějším nebo retro interiéru, sem zapadá naprosto skvěle, stejně jako stoleček LÖVBACKEN.

No a protože jsem měla to potěšení zúčastnit se tiskové konference provázející vydání nového katalogu, tak se s vámi musím podělit o dárek, který včera dorazil do schránky. Pan fotograf nás na tiskovce vyfotil v posteli z obálky a dostali jsme svůj vlastní osobní výtisk katalogu s naší fotkou :-).

P.S. Až se půjdete podívat do obchodního domu IKEA, všimněte si, že některé „pokojíčky“ jsou tam navržené designéry pro (sice fiktivní) ale konkrétní lidi – například pro svobodnou maminku, módní blogerku nebo osobitého teenagera. U pokojíčku najdete vždycky popisek, ale můžete zkusit sami hádat, pro koho byl zamýšlený :-). Pokoje, které jsem viděla byly rozhodně originální. Ponaučení? Nezařizujte bydlení jako kopii někoho jiného nebo jak je to „obvyklé“, ale udělejte si to po svém! A klidně se odvažte a buďte originální.