Pokud sledujete můj Facebook, tak asi víte, že jsem byla na výletě v Edinburghu. A slíbila jsem nějaké fotky z obchodů s bytovým zařízením… Pravda ale je, že toto město rozhodně není mekkou interiérového designu. To byste museli spíš do Londýna :-). Tohle město je hlavně městem restaurací, barů, hospod a hospůdek… Ale i tak se našlo pár krásných věcí a zajímavostí ze světa bydlení. Tak tady jsou:

1. Nejvíc jsem se těšila na pobočku obchodu Anthropologie. A nezklamala! Nejenže je obchod plný krásných věcí, a nejen pro bydlení, ale panuje tu velmi příjemná atmosféra a mile mě překvapil přístup zdejších prodavaček. Nikdo vás tu totiž, jako je to často vidět u nás, nepřepadá s dotazem, co si přejete, jestli něco hledáte a co koupíte… To máte pak pocit, že když jste přišli jenom pokoukat, nejste příliš vítání. V Anthropologie příjemné usmívající se prodavačky proplouvají obchodem a jen tak mimochodem se ptají „You guys are ok?“ Co se týče samotného nákupu, moc jsem se vzhledem k velikosti příručního zavazadla rozšoupnout nemohla, ale alespoň hrneček jsem si koupit musela :-)

2. V Edinburghu najdete na každém kroku Charity shopy – bazary, kam lidé dají věci, které již nepotřebují a obchod je prodá a utržené peníze jdou na dobročinné účely. I „obyčejných“ bazarů a starožitnictví je tu spousta. V jednom jsme objevili originální Eames Lounge Chair. Ikonické křesílko stálo 540 liber…

3. Obchodů s doplňky nebo vůbec věcmi k bydlení jsme mnoho neviděli a když už, výlohy nebyly příliš reprezentativní. Tady je těch pár fotek, co jsme zachytili.

4. Jedním z toho lepšího, co jsme viděli, bylo Tesco, resp. Tesco Home a jejich kolekce. Moc se mi líbí a je škoda, že u nás se neprodává (není to to samé co F&F). Alespoň si prohlédněte jejich katalog:

I když z hlediska interiérů není Edinburgh příliš dobrou destinací, město jako takové má úžasnou atmosféru, je spjaté se spoustou romantických a lehce ponurých pověstí (není divu, že právě tady se zrodil příběh o Harry Potterovi :-)  a rozhodně stojí za návštěvu!