Domov je nejdůležitější místo na světě. Asi se mnou budete souhlasit. Každý den se tam probouzíte a každý den chodíte spát. Scházíte se tu s rodinou a přáteli, odpočíváte, vaříte a jíte, hrajete si s dětmi – vytváříte si vzpomínky… Domov by měl být harmonický a pohodlný, aby vám poskytoval útočiště v časech dobrých i zlých. A proto se všichni snažíme při zařizování vytvořit to pro nás nejpohodlnější, nejpraktičtější a nejútulnější zázemí.

Nějaký obecný recept jak zařídit interiér neexistuje. Jen pár základních pravidel. Bez ohledu na to, čeho chcete u sebe doma dosáhnout a bez ohledu na rozpočet můžete s pomocí těchto základních pravidel mít interiér, který bude odrážet vaší osobnost, bude mít švih a styl a bude zároveň praktický. Ale zařizování by rozhodně nemělo být frustrující a řídit se striktně jen pravidly. Naopak, mělo by být zábavné. To ale zase neznamená, že byste to neměli brát vážně. Jde o váš domov a váš životní styl.  Neberte proto zařizování na lehkou váhu, ale ani moc vážně, užijte si to, najděte si co nejvíc informací ať máte teoretický základ a pak se pusťte do zábavné části, hledejte inspiraci, hrajte si s různými variantami rozmístění nábytku, zkoušejte barevné variace, hledejte svůj originální styl.

Říká se: Zařizujte bydlení podle toho, jak žijete, ne podle toho, jak byste si přáli žít. Zní to možná banálně, ale zamyslete se nad tou větou. Často lidé zařizují interiéry tím, co vidí v katalogu, u známých či v obchodě – snaží se okopírovat daný interiér, který se jim líbí. Ale ten nemusí úplně tak vyhovovat jejich životnímu stylu. Vždy je tedy nejdůležitější se zamyslet nad tím, co potřebujete a až potom nad tím, co chcete :-)
A na závěr slibovaná pozvánka: Pokud mě chcete slyšet na živo a poslechnout si více na téma osobnost a bydlení, zvu vás srdečně na webinář, který je zdarma a uskuteční se ve čtvrtek 13. února od 20,00 hodin. Budeme si povídat o tom, jak se může osobnost člověka odrážet v interiéru kde žije, ale i jak prostředí v němž žijeme ovlivňuje nás. Podíváme se na různé styly a barevné kombinace a třeba se „najdete“ a budete mít jasněji, jaký interiér by byl pro vás ten nejlepší :-).

Webinář již proběhl. Pokud jste jej nestihli, můžete se podívat na záznam.