Dneska jsem četla pěkný citát slavného amerického interiérového designéra Jonathana Adlera: „Myslete jako fotograf. Dívejte se na každou dekoraci ve svém domě jakoby měla být vyfocená do časopisu o bydlení a podle toho jí naaranžujte“. To se lehce řekne, ale chtělo by to asi také nějaké tipy a triky, co myslíte?
Takže tady je pár „designérských tajemství“:
1) používejte lichý počet předmětů
2) použijte předměty různých velikostí
3) dejte některé předměty výše – podložte je například několika knihami s barevně ladícími hřbety
4) spousta nesourodých „drobností“ nebude vypadat dobře. Pokud ale máte více podobných předmětů, dejte je k sobě.
5) dodejte dekoraci strukturu pomocí kontrastu různých druhů materiálů (hladké, lesklé x matné, hrubé atd.)
Snad v tom máte teď trochu jasněji :-). A kdybyste se chtěli náhodou ponořit do navrhování interiérů hlouběji, můžete se ještě přihlásit na online kurz.
Super tipy! To se hodí.
Občas se přistihnu, že se doma rozhlížím a koukám, jakoby to fotky byly. Jenže dobře vyfotit to stejně neumím. Akorát si myslím, že tohle „fotografické dívání“ není úplně normální, že už mi z toho všeho hrabe:)))
Bezva tipy, ve focení jsem amatér, tak třeba to tímto vylepším :-)
http://mamou-stylove.blogspot.com/
Zase jsem o něco chytřejší….jen ad 1 – četla jsem někde, že by měly být od každého doplňku v bytě dva kusy, tady je tip že liché, tak nevím:-))))
To je zajímavé, o tom jsem neslyšela :). Ale zřejmě je tím myšleno „opakování“ motivu v interiéru, což je jeden z principů při designování. Platí to hlavně u barev – když dáte na jedno místo červenou vázu, musíte tu červenou použít ještě někde v interiéru. Pravidlo s lichým počtem předmětů není nějaké striktní pravidlo, ale lichý počet věcí (na jednom místě) je obecně „příjemnější pro oko“. Navíc jeden kus je taky lichý počet, na to nezapomeňte :-)
Díky:-)
Predmety v paru jsou jeste hodne vyuzivany ve Feng Suej filozofii a maji sve opodstatneni. I tam se ale rika – predmety v paru, ale ne dokonale stejne. Napriklad jeden vetsi, nebo o jeden dva odstiny posunuty v barevnosti – aby se, z principu, opakovaly … Ve stejnem duchu se pouziva i „hodne predmetu “ jako princip hojnosti, opet v urcite zone … Ale pod tyhle rady se podepisuju, casto jsou videt fotky „zatisicek“ bez smyslmu pro kompozici, celek, ale i konkretni detail. Kazda takova poctiva edukace je vitana, verim ze tenhle blog ma velkou navstevnost a seminka napadaji na urodna policka :)
Pěkné nápady a moc hezké obrázky.
Inspirující článek, určitě si z toho něco vezmu.
No jo, když u nás se fotí jenom miminka a děti, takže se na všecho díváme úplně jinak a fotografické dívání je odlišné… a vidíme, že je u nás něco špatně, ale nemůžeme přijít na to, proč… moc děkujeme za tyhle skvělé rady, jsou to přesně ty jemné nakopnutí, které nám pomáhají otevřít oči a být lepší!! Škoda, že z takovýchto drobných tipů neuděláte celou knihu, něco ve stylu „Praktický design interiérů pro mamlase“ – určitě by to šlo na dračku! Díky moc, PM, http://www.fotoprome.cz
Ani nevíte, jak ráda bych nějakou podobnou knihu udělala. Byť by to byla e-kniha, narážím ale na problém autorských práv k fotkám. A bez fotek by se to asi špatně vysvětlovalo :-). Ale určitě nad tím přemýšlím, tak mi držte palce :-)