Dnes jsem pro vás připravila první díl série „chyby při zařizování interiéru“. Uvidíme, kolik dílů bude seriál mít, vždy když narazím na nějakou častou chybu, napíšu o ní, ať víte, čeho se vyvarovat :-).

Jednou z nejčastějších chyb při zařizování je, když nepoužiteje nic barevného. Může se to stát třeba ze strachu, aby jste to nepřehnali. Interiér na tomto obrázku vypadal bez červených doplňků nudně a studeně.

Pokud navíc zvolíte jako základ barvy neutrální, můžete barevné doplňky podle nálady měnit. Pokud jste na pochybách, kolik barev použít, existuje jednoduché pravidlo 60 – 30 – 10.  Tedy 60% hlavní barvy, která bude nejspíš na stěnách a částečně na nábytku nebo třeba koberci. V našem případě to byla bílá. Další barva, kterou si zvolíte bude stále neutrální, ale výraznější – např. tmavá hnědá. Té bude v místnosti 30%. A zbývajících 10% vám zbyde právě na barevné doplňky.

Existují interiéry, které jsou záměrně třeba černobílé a vypadají skvěle. Takovému prostoru pak ale musíte dodat na zajímavosti kombinací různých struktur a vzorů na použitých materiálech. Ale o tom zase někdy příště…

A ještě několi příkladů:

Foto: www.momtoob.com

Špatně: hezká fialová barva v kombinaci s bílou, ale pokoj působí zvláštně – chce to „rozbít“ nějakou doplňkovou barvou (10%), třeba na polštářcích a roletě a sedáku

Foto: www.nolanpainting.com

Špatně: jen hnědá s bílou působí trochu nudně. Na krbové římse se krčí červená květina jakožto dobrý základ – chtělo by to ještě další červené doplňky a třeba vzorované polštářky s červeným proužkem.

e3a98f9d54eedadd6acd132627c8430e

Foto: Pinterest

Správně: 60% modré, 30% krémové, 10%  hnědé (a všimněte si obrázku před v pravém horním rohu – té bílé tam bylo příliš!)

Foto: Maria Killam

Správně: 60% béžové, 30% zelené, 10% fialové

Jednoduché, ne? :-)