Zimní běh kurzu interiérového designu je za námi a tak vám dnes můžu ukázat další podařené návrhy interiérů od – teď už – absolventek kurzu. Tentokrát se snad studentky dohodly a většina navrhovala obývací pokoj :-). A také se návrhy hodně nesly v přírodním stylu a barvách.
1. Obývací pokoj podle Feng Shui (Jana Krupičková)
Tento obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou rozhodně nepatří k největším. A navíc v něm bylo potřeba zajistit i kvalitní místo pro každodenní spaní. Protože Jana je i absolventkou České školy Feng-Shui, tak její návrh pracuje právě s touto filosofií. Na prvním obrázku vidíte původní stav. Klidová zóna byla narušována průchodem do kuchyně a dvou dalších místností. Jana navrhla řešení, které je na první pohled mnohem útulnější a příjemnější. Kouzlo Feng-Shui :-). Navíc teď krásně vynikne jako solitér stolek ze starého šicího stroje, který se původně krčil v koutě. A vznikl příjemný čtecí koutek.
2. Zútulnění obývacího pokoje v Brně (Magdalena Lukavská)
Tento obývací pokoj mi připomněl jeden z mých prvních projektů, kdy také šlo o to zútulnit rozlehlý obývací pokoj, kde navíc je marmorová podlaha, která vzbuzuje pocit chladu a také se v takové místnosti hodně rozléhá zvuk. Magdalena se v tomto interiéru rozhodla pro razantní zásah – posunutí krbu, který byl původně umístěn vpravo u dveří. Tím, že je teď uprostřed, vytváří symetrii a krásný ústřední bod pokoje. A navíc vznikl útulný koutek na ležení a čtení vedle krbu. Tapety, koberce a textilní doplňky také dodají na útulnosti. Obývací a jídelní část byly odděleny policemi a vznikl malý prostor na práci na počítači.
3. Obývací pokoj ve skandinávském stylu (Teresa Suchánková)
Obývací pokoj v novostavbě, který Teresa navrhla, má krásné odkryté krovy. A také jednu specialitu – galerii nebo chcete-li patro nad kuchyní, kde se dá krásně lenošit a číst. Skandinávská atmosféra je tady patrná na 100%.
Do článku jsem vybrala vždy jen několik obrázků z celkové prezentace, která má samozřejmě mnohem více součástí.
Určitě mám i pár dalších povedených projektů – sledujte další ukázky i na mém Instagramu.
Pokud se chcete také pustit do studia interiérového designu a naučit se vytvářet podobné projekty, ještě zbývá posledních pár míst na kurz od 12. února.
Dobrý den,
chcete říct, že po online kursu u Vás jsou absolventky schopné pracovat s grafickým programem typu sketch Up a vytvářet již 3D? Jak to, že tohle neumí absolventi jiných škol o designu ani po dvouletém studiu?
Půdorys, výrobky, rozpočty, nákupní seznamy ok, ale 3D po on-line kursu?, to smekám:-)
Dobrý den Diano, no to moc děkuji :-). Opravdu se to většina naučí. Ani by mě nenapadlo, že po dvouletém kurzu toto studenti neumí :-O. U mě v kurzu je to tak, že Sketchup se učí pomocí videí kde je to ukázáno krok za krokem. Asi je to dobré v tom, že si to video můžete pustit víckrát, když Vám tam něco není jasné. A když mají studentky s něčím problém, tak mi napíšou a třeba udělám zvlášť konzultaci nebo video na konkrétní problém. (Sice je kurz online, ale fakt to není nějaké pasivní konzumování studované látky, opravdu jste se mnou v osobním kontaktu, i když přes internet :-))
A taky je to jak píše Martina níže v komentáři – když se chce, tak to jde :-).
Je ale taky pravda, že ne každému Sketchup sedne, někdo to dělá v jiném programu a nebo (ale takových je menšina) to kreslí v ruce. Nicméně základní 3D výstup po každém studentovi chci, i když rozhodně ne realistickou fotovizualizaci a taky s vědomím, že 3D není všechno, že i bez něj to jde. Důležité je svůj návrh prezentovat tak, aby z něj bylo jasné, jak bude interiér vypadat.
Ad Diana:
Dobrý den, jjá dělám 3D návrhy už pár let jako samouk. Když člověka něco baví, tak jde téměř všechno. :)
Jenže na kurzech se člověk s profesionály naučí mnohem lépe a systematicky s programem pracovat, kombinovat materiály, barvy i rozčlenit interiér. I kdybych už vše uměla, minimálně bych s kurzem měla lepší pocit, ujištění toho, jestli to dělám nebo nedělám správně. Dávno jsem se kurzu chtěla zúčastnit, jen finance navíc stále chybí. Tak snad někdy. :)
Dobrý den Martino, máte pravdu, když Vás to baví, tak se naučíte cokoli (osobní zkušenosti :-)). A je pravda, že to 3D je jen pomůcka, že hlavně musí být ten interiér zařízený ergonomicky a esteticky. V tom Vám samotný ten program nepomůže, je to nástroj, jak zobrazit budoucí stav…
Moc mě těší, že o mém kurzu uvažujtete, tak věřím, že jednou to vyjde :-). Držím palce, ať se Vám daří!
Musím potvrdit, že práce se sketchupem je fakt zábava. Když jsem viděla tu stěnu s krbem, tak mi to připomnělo jeden návrh, který jsem dělala zrovna minulý měsíc. Mám ho čerstvě na blogu. https://eklektickydomov.blogspot.cz/2018/02/stena-s-krbem-ukolem-tohoto-navrhu-bylo.html
Díky za sdílení, pěkná vizualizace :-)
no, asi jsem si v minulosti vybrala špatnou školu pro studium designu (nebudu jmenovat), třeba ostatním sedla, mně nevyhovovala, spousta teorie jako to jo, ale já čekala za ty peníze (za které bych si mohla koupit ojeté auto) něco víc.
Pro mne to byla suchá teorie.
Tady máte půdorys a zařiďte dům v jednotném stylu (a mohla sis šoupat nosnýma zdma, nebrat ohled na rozvody vody, topení) A takové výstupy jako jsou v článku jsme kdysi neměli. Takže to byla ztráta času a spousty peněz a nevím, jestli některá z kolegyň se tím živí, řekla bych že ne:-( smutné.
Takže děkuji za Vaše stránky,z informací na vašich stránkách (neplacených článcích) čerpám více než z celého studia kdysi.
Takže čtu pravidelně a těším se vždy na úterní článek.
joo a abych byla upřímná – ze začátku jsem byla k Vaší osobě veeelmi opatrná. Cooože pojišťovačka chce učit zařizování bytů a design?? Ale mile jste mne postupem času překvapila a teď jsem ráda, že Vás „znám“. Podobně zaměřený blog v ČR neznám (pokud někdo ano, napište prosím). Tak držím palce ve Vašem konání a ať se daří:-)
P.S. ty byty a domy studentek jsou reálné (mají cvičného klienta)?
Děkuji Diano, moc si toho vážím :-).
Studentky mají ve většině případů cvičné klienty – nezadávám jim je tedy já, ale mají za úkol si někoho najít ve svém okolí. Jedině v případě, že opravdu nikoho nenajdou a nebo když do kurzu šly s tím, že si chtějí navrhnout interiér svůj (to byl třeba případ Teresy v článku), navrhují samy pro sebe.
Děkuju ještě jednou za komentář a upřímnost a ať se i Vám daří :-)
Veľmi krásne práce,
som rada, že ich s nami zdieľate lebo ak si pamätáte, pre mňa vytvoriť prezentáciu bolo to najzložitejšie :D
Takto mám omnoho lepšiu predstavu ako by to mohlo vyzerať, a sú na veľmi peknej úrovni.
No, ono to není kolikrát lehké vytvořit pěkný dokument. Zvlášť když člověk nemá povědomí o grafice. Ale dá se to taky naučit. Jsem ráda, že Vás tyhle práce inspirovaly. ?
Moc fajn design a vývoj. Docela by mě zajímalo, podobně jako u jiných projektů, které tady představujete, výsledná cena. Zvlášť v dnešní době je to poměrně důležitá otázka. Věci jako konsolidace půjček na mateřské a jiné podobné se kolem mě objevují stále více a tak si říkám, aby měly mladé a nadějné studentky pro koho navrhovat. :)
Tak to je samozřejmě důležité. Nedá se říct jednoduše, jak se pohybují ceny interiérových designérů, protože to je vždy projekt od projektu. Každý je jiný. A i ceny mezi designéry se můžou lišit. Je dobré udělat si takové soukromé výběrové řízení a vybrat si designérka, který vám bude vyhovovat jak po lidské tak i finanční stránce.
Ten první návrh je hodně divoký, ale vlastně se mi docela líbí. :) Taky jsem si něco podobného zkoušela v jednom programu. Myslím návrh pracovny. Ale teda studentky jsou o dost hezčí. Já dělám soukromou učitelku hry na violu a radím svým klientům, jak vybrat violu a podobné věci, takže bych měla ráda něco takového, aby to hned řeklo, že mě to skutečně baví. :)