Zimní běh kurzu interiérového designu je za námi a tak vám dnes můžu ukázat další podařené návrhy interiérů od – teď už – absolventek kurzu. Tentokrát se snad studentky dohodly a většina navrhovala obývací pokoj :-). A také se návrhy hodně nesly v přírodním stylu a barvách.

1. Obývací pokoj podle Feng Shui (Jana Krupičková)

Tento obývací pokoj spojený s kuchyní a jídelnou rozhodně nepatří k největším. A navíc v něm bylo potřeba zajistit i kvalitní místo pro každodenní spaní. Protože Jana je i absolventkou České školy Feng-Shui, tak její návrh pracuje právě s touto filosofií. Na prvním obrázku vidíte původní stav. Klidová zóna byla narušována průchodem do kuchyně a dvou dalších místností. Jana navrhla řešení, které je na první pohled mnohem útulnější a příjemnější. Kouzlo Feng-Shui :-). Navíc teď krásně vynikne jako solitér stolek ze starého šicího stroje, který se původně krčil v koutě. A vznikl příjemný čtecí koutek.

krupickova01

krupickova02

krupickova03

krupickova04

2. Zútulnění obývacího pokoje v Brně (Magdalena Lukavská)

Tento obývací pokoj mi připomněl jeden z mých prvních projektů, kdy také šlo o to zútulnit rozlehlý obývací pokoj, kde navíc je marmorová podlaha, která vzbuzuje pocit chladu a také se v takové místnosti hodně rozléhá zvuk. Magdalena se v tomto interiéru rozhodla pro razantní zásah – posunutí krbu, který byl původně umístěn vpravo u dveří. Tím, že je teď uprostřed, vytváří symetrii a krásný ústřední bod pokoje. A navíc vznikl útulný koutek na ležení a čtení vedle krbu. Tapety, koberce a textilní doplňky také dodají na útulnosti. Obývací a jídelní část byly odděleny policemi a vznikl malý prostor na práci na počítači.

lukavska-1

lukavska-2

lukavska-3

lukavska-4

3. Obývací pokoj ve skandinávském stylu (Teresa Suchánková)

Obývací pokoj v novostavbě, který Teresa navrhla, má krásné odkryté krovy. A také jednu specialitu – galerii nebo chcete-li patro nad kuchyní, kde se dá krásně lenošit a číst. Skandinávská atmosféra je tady patrná na 100%.

suchankova1

suchankova2

suchankova3

suchankova4

Do článku jsem vybrala vždy jen několik obrázků z celkové prezentace, která má samozřejmě mnohem více součástí.

Určitě mám i pár dalších povedených projektů – sledujte další ukázky i na mém Instagramu.

Pokud se chcete také pustit do studia interiérového designu a naučit se vytvářet podobné projekty, ještě zbývá posledních pár míst na kurz od 12. února.

 

UložitUložit

UložitUložit