Manželé Erika a Karl se svými dvěma dětmi bydlí ve staré sýpce z roku 1700 poblíž Göteborgu. Erika má online obchod s textilem a bytovými doplňky a Karl je truhlář. To je vidět i na interiéru jejich domu, který má několik chytrých vychytávek.

Bílá sedací souprava je z Ikea, konferenční stůl vyrobil pan majitel sám. Jako dekorace na zdi byla použitá stará tabule z původní farmy. Vždy je dobré, připomenout nějakým způsobem v interiéru historii celé stavby…

Kuchyně je spojená s obývacím pokojem. Staré trámy na stropě byly natřeny na bílo a spolu s podlahou dotvářejí rustikální vzhled. Šikovný je držák na noviny z obyčejného prkna a stojan na kuchařské knihy přímo u kuchyňské linky.

Schodiště a zábradlí ve stejném dekoru dřeva neslouží jen k přemístění do vyššího patra domu. Pod schody má paní majitelka čtecí koutek a ve schodišti se ukrývá chytrý úložný prostor.

Na severu je chladno a tak se hodí velký prostor na ukládání dřeva.

V ložnici je zajímavým prvkem vykýřové okno za čelem postele.

Auto – postel v dětském pokoji je také dílem pana majitele. Jak říká, jeho výroba mu trvala déle, než čekal, ale výsledek za to stojí. Auto má otáčecí kola, tachometr a světla opravdu svítí :-)
Fotografie: Ann-Charlotte Fagerlin
Zdroj článku: expressen.se