Dlouho jsem po ní toužila, dlouho jí obdivovala jen na obrázcích. A konečně jí také mám – tabulovou zeď! Je v předsíni, kde sice není příliš místa, ale návštěvy každopádně upoutá.

Použili jsme barvu na tabule od Industrolu. I na zdi funguje skvěle. Nanášeli jsme ji pěnovým válečkem. Nevýhodou je ale, že barva je to syntetická a z rukou šla hodně špatně dolů (na obalu je sice napsáno „pracujte v rukavicích“, ale kdo by se zdržoval čtením, když už se na tu tabulovou zeď tak těší… :-). Chce to taky hodně větrat při aplikaci a schnutí. Dle návodu se má povrch nechat vytrdnout 5 dní, ale my kreslili už druhý den a bez problému. Úplně stačila jedna vrstva barvy. Nová zeď je opravdu ebenově černá, ale po prvním pokreslení křídou a umytí získá šedočerný odstín – vzpomínáte, jak těžké bylo ve škole umýt tabuli tak, aby byla jako nová….

Asi by bylo příště lepší použít nějakou barvu vodou ředitelnou – třeba tuto. Tabulová barva se dá údajně vyrobit i tak, že do jakékoli barevné akrylové barvy (třeba Balakryl) přidáte suchou spárovací hmotu. Vyzkoušeno to ale nemám :-)