Možná už jste slyšeli pojem “slow fashion”. Víte ale, co je to “slow design” a proč je důležité vybírat při zařizování interiérů právě výrobky, které principy tohoto přístupu splňují?
O tom si přečtěte v článku, který jsem tentokrát napsala netradičně pro blog Westwing Home and Living.
Dejte mi po přečtení článku vědět tady v komentářích – co si o slow designu myslíte a jestli se jeho principy snažíte dodržovat!
Slow design je mi sympatický a věřím, že se stále více lidí bude dívat na design i bydlení tímto pohledem. Děkuji za článek Jani.
Já děkuji, budu se snažit šířit tohle téma dále :-)
Moc hezký článek o sympatické problematice. Vlastně zjišťuji, že se takto doma chováme už nějaký čas, jen jsem nevěděli, že to má i svůj název. :-)
Tak to je super, že se tímto řídíte. Jen tak dál :-). Já se tím řídím vlastně naopak, nekupuji tolik nové věci, protože je mi líto vyhodit ty staré, tak raději renovuji, upravuji…. Takže třeba mám komodu, kterou jsem měla jako malá v dětském pokoji. A pořád slouží :-)
Velmi hezký článek, přesně v mém duchu. „Slow design“ mi potvrzuje, že všechno „co už jednou bylo“, se opakuje. Je to duch staré doby, kdy byl výběr nábytku a doplňků omezen, ale zase kvalita navýšena. Proto najdeme ve starších interiérech tolik variabilních krásných komod, židlí, skříní atd., které se dají dnes úžasně kombinovat s moderními doplňky. A vzniká nám dvojitá radost, ze vzpomínek a z nového využití. Děkuji Jani, že jste nám pomohla pojmenovat to, co se nám líbí :-).
Dobrý den Marcelo! Děkuji za komentář, každopádně název slow design není úplně nový – podle Wikipedie byl poprvé použitý v roce 2002 v článku „‚Slow Design‘ – a paradigm for living sustainably?“. Jen se ten výraz moc neupoužívá :-)
Dobrý den,líbí se mi tento styl i když ten stolek s pařezu bude trochu nepraktický,určitě bych uvítal domácí meší
květináče s zamozavlažováky,funguje to perfekně i zeleň na zdi ma své místo,mam ve dřevě chodbu,škoda jen že dřevo tmavne.
Samozavlažovací květináče doporučuji od firmy plastia.cz. Taky myslí na ekologii a mají i hezký design :-)
Mám doma věci po rodičích i prarodičích, a ačkoli už sama jsem babička, tyto věci stále slouží. Mé motto by se dalo vyjádřit slovy písně Zdeňky Svěráka “ neopouštěj staré známé pro nové, věci mají paměť jako slonové“. Mým velkým koníčkem je renovace nábytku a jeho záchrana před likvidací. Nežiju však v muzeu, ale snažím se nové věci „skamarádit“ s těmi starými. V tomto duchu bych ráda vedla i mou designerskou kariéru. No, uvidíme, zda můj idealismus nenarazí na realitu konzumního klienta. Něco z mé „zájmové činnosti“ prezentuji na blogu. https://eklektickydomov.blogspot.cz/search/label/Renovace%20n%C3%A1bytku